Geralt i Ciri zabijają zombie w Resident Evil 2 – moder dostał zgodę od Redów

Studio CD Projekt Red zaskarbia sobie przychylność fanów na różne sposoby i jest w tym szalenie skuteczne. Polscy deweloperzy chętnie zgadzają się np. na wszelkie inicjatywy związane z przeniesieniem zaprojektowanych przez siebie postaci do innych produkcji. Dobry tego przykład mieliśmy w ubiegłym roku, kiedy jeden z moderów poprosił o możliwość użycia strojów z Wiedźmina 3 w potężnym modzie Enderal: Forgotten Stories do Skyrima. Nasi rodacy zgodzili się wówczas na taki zabieg i podobnie uczynili teraz, kiedy otrzymali kolejną prośbę tego typu.

Mowa tutaj o modelach Geralta i Cirilli, które od kilku dni można bez problemu zobaczyć w remake’u gry Resident Evil 2. Do wydanego ponad rok temu survival horroru przeniósł je moder Awimosa, podmieniając postaci Leona Kennedy’ego i Claire Redfield. Wyglądają one dokładnie tak samo jak w grze Wiedźmin 3 i duża w tym właśnie zasługa Redów. Pochodzący z Indonezji zapytał bowiem deweloperów Dzikiego Gonu o możliwość przeniesienia stworzonych przez nich bohaterów i taką zgodę otrzymał.

Modele Geralta i Ciri w pełnej okazałości.

Awimosa wykorzystał model Ciri w swoim klasycznym stroju, z kolei Geralta ubrał w mistrzowską zbroję cechu Kota, którą da się wykuć w podstawowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Osobiście uważamy, że inne pancerze wiedźmińskiego prezentują się odrobinę lepiej, ale nie ma co narzekać, bo Biały Wilk w Resident Evil 2 prezentuje się bardzo dobrze.

Geralt na gościnnych występach w Raccoon City.

Niestety, moder nie poszedł dalej i nie sprawił, że Ciri i Geralt korzystają z noszonych na plecach mieczy, mimo, że w remake’u RE2 bohaterowie mogą korzystać z broni białej (konkretnie noża). Mimo tej drobnej niedogodności warto samodzielnie przetestować fanowskie poprawki w akcji. Geralt leży w tym miejscu, a Cirilla tutaj.

Zbroje z którego wiedźmińskiego zestawu podobają Ci się najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...