Black Mesa doczeka się usprawnienia AI i poprawek graficznych

Choć gra Black Mesa została formalnie ukończona pod koniec grudnia ubiegłego roku, jej deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, że wymaga ona jeszcze wielu poprawek. Fanowska grupa Crowbar Collective, która przygotowywała remake pierwszego Half-Life’a przez czternaście lat, ogłosiła przed kilkoma godzinami, jakich zmian należy oczekiwać w kolejnej wersji ich dzieła. Należy uczciwie przyznać, że zapowiadają się one wybornie.

Najważniejsze usprawnienia dotyczyć będą sztucznej inteligencji żołnierzy z jednostki specjalnej HECU, którzy wkraczają do kompleksu Black Mesa niedługo po rozpoczęciu wielkiej przygody Gordona Freemana. Autorzy mocno popracowali nad ich zachowaniem, dzięki czemu będą się oni lepiej komunikować pomiędzy sobą, a co za tym idzie, staną się trudniejszym przeciwnikiem. Komandosi mają nauczyć się kłaść ogień zaporowy, okrążać głównego bohatera i atakować go z flanki, efektywniej korzystać z granatów, a także używać wyrzutni, w którą wyposażony jest pistolet maszynowy MP5. Poprawki dotyczyć będą też przestrzeni bojowych w lokacjach, czyli obszarów, w których HECU mogą włączyć się do walki. Ma ich być więcej, co oznacza, że żołnierze będą sprawniej poruszać się po mapach i częściej częstować Freemana ołowiem.

Zmiany zapowiadane są również w warstwie wizualnej. Nie da się ukryć, że to, co kilka lat temu prezentowało się na ekranie wyśmienicie (przede wszystkim w porównaniu z pierwowzorem), teraz trąci już myszką. Ekipa z Crowbar Collective przebudowała lokacje znajdujące się na świeżym powietrzu i pokusiła się o więcej detali. Efekty ich starań możecie podziwiać na dwóch przykładowych porównaniach.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się wersja 1.0 gry, ale z zapowiedzi deweloperów wynika, że stanie się to już wkrótce. Powtórzony zostanie schemat działania z Xen, więc najpierw usprawniona edycja wejdzie w fazę betatestów, a dopiero potem zmiany zostaną wprowadzoną w pełniaku. Później, w nieokreślonej jeszcze przyszłości, to samo czekać będzie wersję 1.5, która ma być ostateczną i najbardziej dopieszczoną edycją Black Mesy. Miejmy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Grałeś w Black Mesa, czyli remake pierwszego Half-Life'a?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...