W Sercach z kamienia Geralt może przyjść na skok w masce i gra to uwzględnia

Lubimy kiedy deweloperzy potrafią przewidzieć nietypowe zachowanie graczy i nagrodzić je w jakiś sposób, np. inną linią dialogową, jeśli rzecz dotyczy przerywników filmowych. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia podczas planowania skoku na dom aukcyjny, która bez wątpienia jest jedną z najlepszych misji wrzuconych do gry Wiedźmin 3 wraz z dodatkiem Serca z kamienia.

W zadaniu „Sezamie, otwórz się!” tajemniczy jegomość zachęca Geralta do obrabowania domu aukcyjnego Borsodych, zlokalizowanego w Oxenfurcie. Z racji tego, że Biały Wilk ma w tym napadzie swój własny interes, to w godzi się wziąć udział w tym niebezpiecznym przedsięwzięciu. Sprawa nie jednak taka prosta. Nie dość, że przed rozpoczęciem misji trzeba pokusić się o znalezienie straceńców, którzy zechcą nam towarzyszyć, to jeszcze musimy przerzedzić szeregi redańskich żołnierzy, patrolujących ulice miasta nocą.

Po spełnieniu obu tych warunków ekipa zbiera się w ukrytym pod chatą zielarza pomieszczeniu na ostatnią odprawę przed akcją. Tutaj też pada zasadne pytanie o maski, które mają pomóc ochronić tożsamość złodziei. Organizator skoku obiecuje je załatwić i faktycznie, drużyna zakłada je po wejściu do domu aukcyjnego.

Maski nie są jednak w Wiedźminie 3 przedmiotem niedostępnym dla Geralta, więc nasz bohater może ją zdobyć na własną rękę, np. kupując je u krawca mieszkającego pod Novigradem. W chwili rozpoczęcia wspomnianej wcześniej rozmowy gra nie sprawdza czy posiadamy maskę w ekwipunku, ale jeśli Biały Wilk ma ją nałożoną na twarz, to cała konwersacja przebiegnie inaczej. Ewald zauważy, że Geralt przyszedł na akcję przygotowany, a Eveline zapyta nawet, czy jest to jakiś fetysz. Różnicę w obu scenach zaprezentowaliśmy na zamieszczonym niżej materiale filmowym.

Detal jest naprawdę fajny, ale trzeba też powiedzieć, że deweloperzy nie dociągnęli sprawy do końca, bo w domu aukcyjnym Geralt zawsze zakłada maskę dostarczoną przez Ewalda, a w poprzedzającym tę czynność przerywniku filmowym wcześniej noszona maska po prostu znika. Tutaj nikt nie wziął pod uwagę opcji, że Biały Wilk przyjdzie na napad ubrany po swojemu, nawet wtedy, jeśli swojego nakrycia twarzy nie zdejmiemy.

Na koniec jeszcze jeden detal związany ze skokiem. Tym razem dotyczy on postaci Casimira. Więcej takich ciekawostek znajdziecie na naszym profilu instagramowym.