W grze Doom Eternal odłamki Księżyca tworzą pierścień wokół Ziemi

Wczoraj w sieci pojawił się nowy zwiastun z gry Doom Eternal, który zademonstrował typową dla tej serii dawkę niczym nieskrępowanej sieczki. Od dawna wiadomo, że tym razem akcja strzelaniny będzie rozgrywać się na opanowanej przez piekielne pomioty Ziemi, podobnie jak to miało miejsce w sequelu oryginalnego Dooma z 1994 roku. Trailer uwzględnił ten fakt, pokazując nam niebieską planetę widoczną z kosmosu i właśnie te obrazki stały się podstawą do napisania niniejszej ciekawostki.

Jeden z fanów gry zwrócił uwagę, że deweloperzy ze studia id Software uwzględnili dość nieoczywisty, ale przy tym fajny detal. Dotyczy on Księżyca, który najwyraźniej w Doom Eternal ulegnie poważnej destrukcji. Sporo fragmentów naturalnego satelity Ziemi znalazło się w przestrzeni kosmicznej, a część z nich utworzyła charakterystyczny pierścień wokół planety, przypominający ten, który otacza Saturna, szóstą planetę Układu Słonecznego.

Ziemia z nowym pierścieniem.

Słowo „przypominający” jest tutaj kluczem, bo oczywiście pierścień z odłamków skał w grze Doom Eternal jest dużo mniejszy i co tu dużo mówić – nie tak imponujący pod względem wizualnym. Jego natura jest jednak podobna, bo choć naukowcy do tej pory nie potrafią jasno wskazać przyczyn powstania pierścieni otaczających Saturna, to jednak zakładają, że za ich stworzenie odpowiada rozerwanie jednego lub wielu księżyców orbitujących niegdyś wokół tego gazowego olbrzyma. W strzelaninie firmy id Software możemy zaobserwować identyczny proces, który z pewną dozą prawdopodobieństwa można uznać za realny.

Oczywiście jest to tylko drobny detal, który dla nastawionej na rzeź rozgrywki w Doom Eternal nie ma większego znaczenia. Miło jednak, że ktoś wziął pod uwagę fakt ewentualnych następstw wynikających ze zniszczenia satelity krążącego wokół Ziemi, nawet jeśli w samej grze – tak jak i we wspomnianym zwiastunie – podziwiamy ten efekt dosłownie przez kilka sekund.