W pierwszym Wiedźminie można zobaczyć karabin snajperski

Choć pierwsza gra z serii Wiedźmin traktuje świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego śmiertelnie poważnie, to jednak deweloperom ze studia CD Projekt Red udało się zawrzeć w swojej debiutanckiej produkcji sporo niespodzianek kompletnie nie pasujących do tego uniwersum. Jedną z nich jest bez wątpienia karabin snajperski, który można zobaczyć już w pierwszym akcie kampanii, kiedy Geralt z Rivii zwiedza obrzeża stolicy Temerii, Wyzimy.

Na obecność broni zwrócił naszą uwagę jeden z naszych Czytelników (dzięki Szczepan!), który miał okazję testować Wiedźmina w siedzibie Redów przed jego premierą. Karabin wystaje z okna wieży kaplicy Wiecznego ognia na wyzimskim podgrodziu i zlokalizować można go dopiero po zmianie widoku na trzecioosobowy (TPP). W standardowym rzucie izometrycznym easter egg jest praktycznie niewidoczny, bo oko kamery nie jest w stanie złapać w swoim obiektywie tak wysokiej konstrukcji.

Karabin na dużym powiększeniu.

Szczepan twierdzi, że w czasie produkcji erpega sporo pracowników firmy grało po godzinach w Call of Duty i Medal of Honor, więc karabin siłą rzeczy został włożony do Wiedźmina jako mały hołd złożony tym tytułom. Adam Kozłowski, który wyzimskie podgrodzie wypełniał budynkami, widzi tego easter egga zupełnie inaczej. Deweloper zdradził w dokumencie Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina, że jest to bezpośrednie nawiązanie do postaci niemieckiego snajpera z filmu Szeregowiec Ryan, a sam karabin to Mauser. Jego wersję potwierdza charakterystyczny wygląd broni, choć trzeba wyraźnie zaznaczyć, że w obrazie Stevena Spielberga z podobnej wieży strzelał amerykański szeregowiec Jackson, używając do tego celu karabinu M1903A4 Springfield. We wcześniejszej scenie z inną wieżą (w tej, gdzie poległ Adrian Caparzo) faktycznie strzelał Niemiec, posługując się Kar98k.

Jackson strzelający z wieży w filmie Szeregowiec Ryan.

Karabin snajperski to jeden z niewielu dziwacznych easter eggów, któremu przyjrzymy się w niedalekiej przyszłości. Zainteresowanych ciekawostkami z Wiedźmina zachęcamy też do śledzenia naszego kanału na Instagramie, gdzie będziemy publikować inne rzeczy związane z pierwszymi przygodami Białego Wilka.

Chciałbyś zobaczyć na naszych łamach inne ciekawostki z pierwszego Wiedźmina?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...