Fani Wiedźmina 3 mają ciekawą teorię dotyczącą nilfgaardzkiego dezertera

Pamiętacie zadanie poboczne z Wiedźmina 3, w którym Geralt próbuje odnaleźć ciało temerskiego żołnierza na pobojowisku w Białym Sadzie? W toku śledztwa okazuje się, że Bastien – bo tak nazywa się poszukiwany człowiek – cudem uniknął śmierci, uciekając z pola bitwy w towarzystwie nilfgaardzkiego żołnierza, niejakiego Rhosyna. Właśnie z tym ostatnim jegomościem związana jest interesująca teoria, która każe poważnie zastanowić się nad prawdziwą tożsamością odzianego w czerń wojaka.

Nie da się ukryć, że misja „Zaginiony w akcji” ma ogólnie dość pozytywny wydźwięk. Zleceniodawca odnajduje swojego brata całego i zdrowego, choć szanse na to były praktycznie zerowe, a jakby tego wszystkiego było mało, sam brat zawdzięcza ocalenie człowiekowi, który chwilę wcześniej był jego zaciekłym wrogiem. Jeżeli Geralt pozwoli żyć Rhosynowi, to cała ferajna zamieszka na gospodarstwie położonym nieopodal Białego Sadu i będzie wieść spokojny żywot nawet wtedy, kiedy Nilfgaard wygra wojnę. Mówiąc krótko: sielanka w czasie apokalipsy.

Kiedy odnajdujemy Rhosyna, ma on skręconą prawą kostkę.
Na gospodarstwie Rhosyn powłóczy lewą nogą.

Sam Rhosyn nie wzbudza pozornie większych podejrzeń. Chłop miał po prostu pecha i tak, jak Bastien, cudem wyszedł z opresji. Na polu bitwy skręcił kostkę, a ten uraz będzie mu doskwierał jeszcze przez długi czas, o czym przekonamy się sami, odwiedzając wspomnianą wcześniej farmę. Nilfgaardczyk, już w cywilnych ciuchach, będzie wykonywał proste czynności w obejściu, ale ilekroć spróbuje się przemieszczać, zauważymy, że w charakterystyczny sposób powłóczy nogą. To bardzo dobrze świadczący o deweloperach detal, mimo że odpowiedzialny za ten szczegół animator ewidentnie pomylił nogi. Rhosyn skręcił bowiem lewą kostkę, a nie prawą.

Wróćmy jednak do tożsamości Nilfgaardczyka. Zarówno wypowiedzi „Czarnego”, jak i jego zbroja sugerują, że był on zwykłym żołnierzem posłanym do bitwy przeciwko wojskom temerskim. W rzeczywistości jednak Rhosyn mógł być zarządcą Guberni Temerskiej i to w randze generała. Tak przynajmniej sugerują rozporządzenia przybite do drzew i szubienic, na których powieszono dezerterów i buntowników. W Białym Sadzie można bez problemu odnaleźć co najmniej kilka takich ogłoszeń.

Rozporządzenia podpisane przez Mairwena Rhosyna znajdziemy w Białym Sadzie w miejscach, gdzie powieszeni zostali buntownicy i dezerterzy.

Niektórzy fani Wiedźmina 3 są święcie przekonani, że Mairwen Rhosyn i dezerter Rhosyn z zadania „Zagniony w akcji” to jedna i ta sama osoba. Przede wszystkim świadczy o tym zachowanie nilfgaardczyka, który bez problemu rozmawia z Bastienem, gdy zbliżamy się do chaty, ale wyraźnie milknie na widok Geralta. Mało tego, „Czarny” unika kontaktu wzrokowego z wiedźminem, jakby bał się rozpoznania. Zdaniem miłośników gry, Rhosyn zdaje sobie sprawę, że jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne i dlatego nie chce się wychylać.

Treść rozporządzenia.

Drugi argument sprzyjający tej teorii jest taki, że żołnierze Nilfgaardu nie posługują się swobodnie językiem wspólnym. Nauka obcej dla przybyszów z południa mowy to raczej domena dowódców, a nie mięsa armatniego, co zresztą potwierdza w rozmowie z Geraltem Peter Saar Gwynlew. Kapitan nilfgaardzkiego garnizonu w Białym Sadzie wciąż uczy się języka używanego w Królestwach Północy, co wychodzi na jaw podczas dyskusji na temat szakłaka. Rhosyn jako zarządca Guberni Temerskiej mógłby spokojnie władać wspólnym, z kolei Rhosyn szeregowiec niekoniecznie.

Reasumując, istnieje uzasadnione podejrzenie, że nilfgaardzczyk nie jest tą osobą, za którą się podaje i mógł on wykorzystać Bastiena, żeby zniknąć z pola widzenia swoich rodaków. Nie ukrywamy, jest w tym sporo sensu, choć oczywiście twardych dowodów na potwierdzenie takiej tezy po prostu nie ma. Szukający dziury w całym fani opierają się na jednym świstku papieru i niczym więcej. Nie zapominajmy, że „Rhosyn” może być popularnym nazwiskiem w Nilfgaardzie, choć akurat w Wiedźminie 3 pojawia się ono tylko dwa razy i tylko w Białym Sadzie. Przypadek? To już zależy od naszej oceny sytuacji. W zamieszczonej niżej ankiecie możecie wyrazić swoją opinię.

Czy teoria o Rhosynie generale udającego szeregowca jest według Ciebie naciągana?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...