Polak stworzył moda, który wprowadza do drugiego Battlefronta Jana Pawła II

Nieskazitelnie biała sutanna i miecz świetlny w kształcie krzyża z ostrzem w kolorze żółtym, jednoznacznie kojarzącym się z Watykanem. Takie atrakcje oferuje nowa modyfikacja do gry Star Wars: Battlefront II, która pozwala wcielić się w rolę władającego Mocą Jana Pawła II. Nakładka z Papieżem Polakiem pojawiła się kilka dni temu w serwisie Nexus, a przygotował ją nasz rodak, ukrywający się pod pseudonimem xD0IT.

Choć twórca moda ewidentnie nie popracował nad fizjonomią postaci i wirtualny papież w niewielkim stopniu przypomina z twarzy Karola Wojtyłę, to cała reszta wykonana jest dość poprawnie. Zaskakuje przede wszystkim pomysłowość autora, który wykorzystał fakt, że Kylo Ren – jeden z bohaterów najnowszej trylogii z uniwersum Gwiezdnych wojen – posiada charakterystyczny miecz z dwoma poziomymi promieniami, a więc przypominający krzyż. Zamiana koloru ostrza na żółty była naturalną koleją rzeczy, bo jest to przecież barwa jednoznacznie kojarząca się z państwem watykańskim.

Modyfikacja podmienia postać Kylo Rena i w sumie oferuje trzy skórki, ale powiedzmy sobie szczerze – tylko jedna, ta z sutanną papieską jest warta uwagi. Autor wrzucił też portret Karola Wojtyły i pozmieniał grafiki na gwiezdnych kartach, pozostawiając ich działanie w oryginalnej formie. Być może będzie to punkt wyjścia do kolejnych poprawek, ale w to akurat śmiemy wątpić, bo mod musi działać w trybie multiplayer. O rażących zmianach nie może więc być mowy.

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać nakładkę z tego miejsca.