W grze Wiedźmin 3 mieliśmy wziąć udział w regatach na wyspach Skellige

O wyścigach konnych w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że zostały one zrobione dobrze. Trzeba się naprawdę mocno starać, żeby nie zająć w nich pierwszego miejsca, bo nawet kiedy zwalniamy z powodu wycieńczenia Płotki, to rywale niespecjalnie kwapią się, żeby nas wyprzedzić i łatwo ich dzięki temu przyblokować. Studio CD Projekt Red ewidentnie poległo na tym elemencie rozgrywki, więc może dobrze się stało, że deweloperzy zaniechali też prób realizacji fregat, które pierwotnie mieli w planach.

Wspomniane regaty miały się odbywać na wyspach Skellige i istnieje nawet na to dowód w postaci krótkiego ogłoszenia, które powinno wisieć na tablicy ogłoszeń. Słowo „powinno” nie zostało użyte tutaj przypadkowo, bo choćbyśmy odwiedzili kilkukrotnie wszystkie osady rozsiane po całym archipelagu, to nie znajdziemy po nim śladu. Afisz dotyczący planowanych wyścigów łodzi ostał się jedynie w plikach gry.

Po przywróceniu ogłoszenia za pomocą wbudowanej w produkt konsoli, dokument trafi na stałe do naszego ekwipunku. Jego treść prezentuje się następująco:

Jak widać, organizatorem Wyścigu sternika miał być niejaki Iwer, mieszkaniec osady położonej pod twierdzą Kaer Trolde. Nie wiadomo, czy regaty miały być jednorazowym wydarzeniem, czy też serią konkursów, podobnych do tych, które odbywają się z udziałem wierzchowców. Nie ma tutaj mowy o niebanalnej nagrodzie, więc obstawiamy to drugie. Poza pieniędzmi z pewnością nie bylibyśmy w stanie wyciągnąć nic więcej.

Żeby przywrócić ogłoszenie w grze, należy odpalić wbudowaną w Dziki Gon konsolę i wpisać komendę: additem („br201_notice”)

Idea ścigania łodziami miałaby może sens, gdyby twórcom udało się zrealizować wszystkie pomysły dotyczące samej żeglugi, bo ta miała być początkowo bardziej skomplikowana. Przede wszystkim w Wiedźminie 3 planowano uwzględnić rolę wiatru w prowadzeniu łajby i dostosowywania kursu do panujących warunków atmosferycznych. Więcej o tym pisaliśmy w tym miejscu, więc wszystkich zainteresowanych odsyłamy do tegoż artykułu. W finalnej wersji gry prowadzenie łódki jest banalnie proste i w zasadzie sprowadza się do określenia kierunku, w którym chcemy podążać i wciśnięcia przycisku zwiększania prędkości.

Czy podoba Ci się sposób, w jaki żegluje się w grze Wiedźmin 3?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...