Remake gry Gothic najpopularniejszy w Polsce – twierdzi Google

Seria Gothic zawsze cieszyła się ogromną popularnością w Europie Środkowej, więc nie powinniśmy się dziwić, że właśnie w tym regionie świata najwięcej ludzi wykazało zainteresowanie demem odświeżonej „jedynki”, które zostało wydane przez studio THQ Nordic 13 grudnia. Ciekawostkę stanowi jednak fakt, że najwięcej zapytań o remake wykonano nie w ojczyźnie Bezimiennego, czyli w Niemczech, ale w Polsce. Do takich wniosków skłania nas analiza danych, które publicznie udostępnia serwis Google.

Niezapowiedziana premiera dema sprawiła, że sporo ludzi szukało informacji o nim właśnie w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej. Nie wiadomo, co prawda, ile ludzi wklepało hasło „gothic remake” w ostatnich dziewięćdziesięciu dniach w Google’u, ale wiemy już doskonale, że narodem dominującym byli Polacy. Rodzimi fani przygód Bezia wykonali prawie dwa razy więcej zapytań od Niemców, gdzie Gothic również jest bardzo mocny. Podium zamknęli Czesi, na czwartym miejscu pojawili się Austriacy, a na piątym Słowacy. Pierwszym krajem spoza Starego Kontynentu, który zaznaczył swoją obecność w tym zestawieniu, jest Australia. Zajęła ona siedemnaste miejsce.

Jeśli chodzi o samą Polskę, to jesteśmy Wam też w stanie powiedzieć, gdzie remake Gothika wzbudził największe zainteresowanie. Najwięcej zapytań w Google’u dokonano w województwach łódzkim, kujawsko-pomorskim i podlaskim. Najmniejszymi emocjami demo cieszyło się w województwach wielkopolskim i świętokrzyskim.

Polacy w tym temacie zaznaczyli swoją obecność również na Steamie. Choć nie wiemy, jak duża liczba rodaków ograła demo remake’u, to z pewnością musiała być to pokaźna liczba. W bazie serwisu znajduje się w tym momencie aż 1016 recenzji Gothic Playable Teaser, co stanowi prawie 20% wszystkich podsumowań napisanych przez graczy. Ciekawostkę stanowi też fakt, że aż 83% polskich recenzji jest pozytywnych.