Adam Skorupa udostępnił odrzucony utwór, który nagrał z myślą o Wiedźminie 3

Adam Skorupa – jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów muzyki do gier komputerowych – kilka dni temu opublikował w sieci swoją propozycję głównego motywu muzycznego, który został napisany z myślą o trzeciej odsłonie serii Wiedźmin, ale ostatecznie się w niej nie znalazł. Z punktu widzenia fanów przygód Geralta z Rivii utwór ten stanowi nie lada gratkę, bo prezentuje zupełnie inne podejście do tematu, niż to, które ostatecznie w Dzikim Gonie zaproponował nam Marcin Przybyłowicz.

Skorupa twierdzi, że opracował tę kompozycję w 2013 roku z myślą o grze i choć nie podał jej tytułu, to nietrudno się domyślić, że chodzi mu o Wiedźmina 3. Utwór z nieznanych względów nie został zaakceptowany i użyty przez klienta (firmę CD Projekt Red – przyp. red.), więc autor postanowił go zaprezentować wszystkim zainteresowanym. Dlaczego akurat teraz? Muzyk tłumaczy, że przypomniał sobie o nim przy okazji czytania wiadomości i opinii o serialu Netfliksa, który – jak wiemy – miał swoją premierę w miniony piątek.

Choć Adam nie chce mówić o okolicznościach odrzucenia opisywanego utworu, to zdradził nam, że w tym samym czasie powstała też kompozycja o tytule Ciri Luned Me, którą opracował wspólnie z Krzysztofem Wierzynkiewiczem. Na uwagę zasługuje fakt, że śpiewa w nim Felicia Farerre, wokalistka znana ze współpracy z duetem Two Steps from Hell. Pieśń znajdziecie bez problemu w serwisie YouTube.

W utworze Adama Skorupy doskonale słychać melodię, którą wrocławianin wymyślił jeszcze podczas prac nad pierwszym Wiedźminem od Redów (chodzi o oczywiście o utwór Dusk of a Northern Kingdom, otwierający soundtrack do „jedynki”). W kompozycji słyszymy też śpiew Pawła Szczycińskiego, wykonującego tekst napisany w języku elfickim. Co śpiewa solista? Tego nie wiadomo – musi nam wystarczyć jedynie informacja, że jest to język opracowany przez Andrzeja Sapkowskiego.

Adam Skorupa jest współautorem ścieżki dźwiękowej do dwóch pierwszych Wiedźminów. W debiutanckiej odsłonie serii komponował wspólnie z Pawłem Błaszczakiem, a w „dwójce” z Krzysztofem Wierzynkiewiczem. Sądząc po zaprezentowanym dziś utworze, na którymś z etapów prac nad Dzikim Gonem padł pomysł, żeby Skorupa ubarwił też swoją muzykę „trójkę”, ale nic z tego nie wyszło.

Czy podoba Ci się odrzucony utwór Adama Skorupy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...