Szukasz zimy? Odpal grę Red Dead Online!

Kiedy za oknem świeci słońce, na termometrze mamy kilkanaście stopni na plusie, a do świąt Bożego Narodzenia pozostał niespełna tydzień, trudno zaakceptować fakt, że już za kilkadziesiąt godzin rozpocznie się astronomiczna zima. Co zatem zrobić, żeby przypomnieć sobie, jak wygląda śnieg? Można wyskoczyć na chwilę do któregoś z krajów skandynawskich lub po prostu odpalić grę, np. Red Dead Online, gdzie obecnie panują zupełnie inne warunki niż te, do których przyzwyczaił nas produkt firmy Rockstar Games.

Świąteczne ozdoby w Saint Denis.

„Ostrzeżenie pogodowe dla pogranicza” to nowa aktualizacja do RDO, która zadebiutowała wczoraj na serwerach gry. Czasowy event diametralnie zmienia pogodę we wszystkich pięciu stanach dostępnych w westernie, również w gorącym New Austin, gdzie o opadach śniegu do tej pory można było jedynie pomarzyć. Na terytoriach północnych teren pokryła cienka warstwa śniegu, diametralnie spadła też temperatura, co ma bezpośrednie przełożenie na samą postać – dobrze jest po prostu ubrać się, żeby nie zmarznąć. Podróżowania po świecie nie ułatwia fakt, że mocno spadła ogólna widoczność, a wokół zrobiło się naprawdę ponuro. Cóż, zima w pełni.

Rockstar zadbał też o całą masę bonusowych aktywności, np. kolekcjonerzy mogą wyruszyć na poszukiwanie nowych przedmiotów na zlecenie Madam Nazar, a czas na wykonanie zadania mają do 6 stycznia 2020 roku. Wbrew pozorom jest go niewiele, bo już na początku nowego roku event zakończy się i wszystko wróci do normy.

Śnieg pada nawet w New Austin, ale nie spodziewajmy się zasp.
Klimacik? Obecny!

Ciekawostkowiczów zachęcamy do poszukiwania różnych dodatków związanych z nadchodzącym Bożym Narodzeniem. W miastach można zobaczyć kolorowe ozdoby na lampach i domach, w obozie zagościła prawdziwa choinka, a saloonowi pianiści zwiększyli repertuar o utwory nawiązujące tematycznie do świąt. Tego typu niuansów jest naprawdę sporo, więc jest co robić.