Pełny remake gry Gothic dostaniemy najwcześniej w 2022 roku

W przeprowadzonej na naszym serwisie ankiecie, gdzie głos oddało prawie cztery tysiące osób, większość z Was (68%) stwierdziła, że udostępnione demo remake’u gry Gothic jest w porządku, choć kilka rzeczy należy w nim ewidentnie poprawić. Wypowiedzi użytkowników na Steamie również nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z eksperymentem udanym – aż 76% z 3500 graczy wystawiło recenzje pozytywne, mimo wprowadzenia radykalnych zmian względem materiału źródłowego. Jeśli mielibyśmy kierować się tymi opiniami, moglibyśmy śmiało założyć, że firma THQ Nordic podejmie decyzję o kontynuacji projektu. Na ewentualną jego finalizację potrzeba jednak czasu i to dużo. Końcowy produkt mógłby trafić do nas najwcześniej w 2022 roku.

Swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi dalszego rozwoju wypadków w projekcie Gothic Remake podzielił się Zyddie – menedżer społeczności w firmie THQ Nordic, który otrzymał trudną rolę komunikacji z fanami wielbionej w naszym kraju serii gier. 33-letni Szwed zdradził, że na razie jest jeszcze daleko od podjęcia decyzji dotyczącej dalszego rozwoju remake’u. Wydawca musi przebić się przez ankiety wypełnione przez graczy, podsumować wszystkie za i przeciw, i dopiero wtedy zadeklarować chęć ewentualnego finansowania gry. Zyddie sugeruje, że finalną decyzję poznamy dopiero na początku przyszłego roku.

Recenzje na razie są w większości pozytywne.

Włączenie zielonego światła też nie załatwia sprawy. Do zrobienia pozostało naprawdę mnóstwo rzeczy, nie licząc ewentualnych poprawek, które już de facto zostały zapowiedziane (m.in. w systemie walki – więcej o tym przeczytacie w tym miejscu). Zyddie sugeruje, że przy pomyślnych wiatrach projekt mógłby zostać zakończony najwcześniej w 2022 roku i to przy założeniu, że deweloperzy wyrobią 110% normy, a tak się nigdy w branży elektronicznej rozrywki nie zdarza. Oznacza to, że ludzie zainteresowani odświeżeniem przygód Bezimiennego będą musieli uzbroić się w potężne pokłady cierpliwości. Dwa lata to naprawdę minimum, a nie jest wykluczone, że czas ten jeszcze się wydłuży.

Zyddie wypowiedział się też w kwestii potencjalnego remake’u drugiej odsłony cyklu Gothic, bo taki pomysł również został przez społeczność zaproponowany. Zakładając, że aktualny projekt potoczy się według opisanego wyżej scenariusza, remake ukochanej przez wszystkich „dwójeczki” miałby szansę na premierę w okolicach 2025 roku. To jednak jest czyste gdybanie, bo THQ Nordic jakichkolwiek deklaracji na temat liftingu drugiego Gothika oficjalnie nie złoży – wszak nie wie nawet jeszcze, co zrobi z „jedynką”.

Na razie więc musimy trzymać kciuki, żeby do końca doprowadzono remake pierwszego Gothika – oczywiście przy założeniu, że deweloperzy wdrożą proponowane przez społeczność zmiany. Trzeba też pamiętać, że daty podane przez pracownika firmy THQ Nordic są czysto orientacyjne i nikt nie wyryje w ich kamieniu. Pewne jest tylko to, że przed autorami ze studia THQ w Barcelonie długa droga do celu, o ile w ogóle zostanie ona wytyczona. Trzymamy kciuki!

Jak oceniasz demo remake'u gry Gothic?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...