Kody w remake’u gry Gothic – jak odpalić cheaty?

Część z Was zapewne miała już okazję zagrać w remake pierwszej gry z serii Gothic, a w zasadzie jego demo, bo na podstawie opinii zebranych od fanów firma THQ Nordic podejmie decyzję, czy dokończyć ten projekt, czy nie. Choć odświeżona edycja momentami bardzo mocno różni się od pamiętnego pierwowzoru z 2001 roku, to jednak deweloperzy z Barcelony pokusili się o kilka fajnych nawiązań do klasyka. Jednym z nich jest utwór grany na lutni przez strażnika pilnującego bramy (szczegóły na końcu tego artykułu), drugim jest tryb testowy, czyli tzw. „Marvin mode”.

Słowo „marvin” wpisujemy na ekranie postaci. Można to zrobić w dowolnym momencie.

W pierwszym i drugim Gothiku tryb ten pozwalał odpalić wbudowaną w produkt konsolę i uzyskać dostęp do wielu przydatnych funkcji i ułatwień. Remake udostępnia podobne atrakcje, choć liczba cheatów jest tutaj wyraźnie ograniczona. Żeby cieszyć się nimi, należy wpisać słowo „marvin” na ekranie postaci, czyli dokładnie tak samo, jak miało to miejsce w „jedynce” i „dwójce”. Jeśli wszystko przebiegnie prawidłowo, na ekranie zobaczymy informację o włączeniu trybu testowego.

PRZYDATNE KOMENDY W KONSOLI

  • freecamera on – uwolnienie kamery, którą można dowolnie przesuwać, funkcję wyłączamy komendą „freecamera off”;
  • goto 0 – natychmiastowy teleport do jednej z dziesięciu predefiniowanych stref, działają cyfry od „0” do „9”;
  • kill – natychmiast zabija podświetlonego wroga;
  • life 120 – przywrócenie zdrowia, zamiast „120” możemy wpisać inną liczbę;
  • possess on – pozwala przejąć kontrolę nad wskazaną postacią, funkcję wyłączamy komendą „possess off”;
  • teleport – przenosi postać do pozycji uwolnionej kamery, dzięki tej komendzie można dostać się do wielu niedostępnych normalnie miejsc;
  • time 00:00 – zmienia porę dnia na podaną godzinę, zamiast 00:00 wpisujemy dowolny czas w formacie dwudziestoczterogodzinnym, np: 21:37;
  • torch on – natychmiast odpala pochodnię w ręku bohatera, funkcję wyłączamy komendą „torch off”.
Konsola

Niewykluczone, że gracze zdołają odkryć jeszcze inne przydatne komendy. Jeśli tak się stanie, to zaktualizujemy niniejszy tekst. Na koniec obiecana ciekawostka z lutnią.

Jak oceniasz demo remake'u gry Gothic?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...