Remake gry Gothic – jak zagrać, wymagania sprzętowe

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla fanów przygód Bezimiennego. Właśnie dziś firma THQ Nordic udostępniła demo odświeżonej wersji gry Gothic, czyli wielkiego hitu studia Piranha Bytes, który na niemieckim rynku zadebiutował ponad osiemnaście lat temu. Produkt nie jest jest jeszcze gotowy i nie wiadomo, czy tak naprawdę zostanie dokończony. Wszystko zależy od reakcji wiernych fanów, którzy będą musieli przełknąć drastyczne zmiany dotyczące zarówno fabuły, jak i samej rozgrywki. Najlepiej będzie jak przekonacie się o tym sami. My podamy Wam jedynie podamy komplet informacji ułatwiających dostęp do dema gry, bo TAK – w remake Gothika można już zagrać.

CO ZROBIĆ, ŻEBY ZAGRAĆ W REMAKE GOTHIKA?

Tutaj sprawa jest stosunkowo prosta. Demo jest darmowe, ale żeby móc go odpalić, należy posiadać dowolną grę studia Piranha Bytes na Steamie, a więc jedną z odsłon serii Gothic lub Risen, ewentualnie ostatnią produkcję tej firmy, czyli Elex. Wydawca ułatwił nieco zadanie tym, którzy takowej kopii nie posiadają. Kilka dni temu odpalono wyprzedaż wszystkich dzieł Piranii, właśnie po to, żeby ułatwić dostęp wszystkim zainteresowanym do rimejku. Dość powiedzieć, że „jedynka” kosztuje aktualnie 11,99 zł, a „dwójkę” i „trójkę” da się dołączyć do biblioteki za dyszkę bez jednego grosza.

Grę znajdziecie w tym miejscu.

Demo gada po angielsku, ale są polskie napisy.

CO ZNAJDZIEMY W DEMIE?

Demo zawiera wyłącznie fragment początkowy, kiedy Bezimienny pojawia się w Górniczej Dolinie. Szybko zauważycie, że okoliczności „lądowania” bohatera w więzieniu, a także spotkanie z Diego wyglądają diametralnie inaczej niż w pierwowzorze. Autorzy pokusili się o szereg zmian, przygotowali nowe zadania, a także zablokowali drogę prowadzącą do Starego Obozu. Nie da się tutaj obrócić na pięcie i pójść w cholerę, a nawet jeśli uda nam się pokonać chronioną przez Orry’ego bramę, to i tak nie daleko nie zajdziecie, bo demo po prostu kończy się. W sumie powinno to wystarczyć na około dwie godziny zabawy. Zwolennicy lizania ścian mogą ten czas nieco podkręcić.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Do odpalenia gry potrzebny jest następujący sprzęt:

  • Procesor AMD FX-8320 (3,5 GHz) lub Intel i5-4690K (3,5 GHz);
  • 8 GB RAM;
  • karta graficzna AMD Radeon RX 480 lub NVIDIA GeForce GTX 970 z 4 GB VRAM;
  • Windows 7, 8 lub 10 (w wersji 64-bitowej)
  • 5 GB na dysku.

Wymagania zalecane:

  • Procesor Intel Core i7-3930K (3.2 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600 (3.2 GHz);
  • 16 GB RAM;
  • karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060;
  • Windows 7, 8 lub 10 (w wersji 64-bitowej)
  • 5 GB na dysku.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

Twórcy na razie badają grunt i to, co widzimy w demie, niekoniecznie przełoży się na pełną wersję gry. Zmiany są radykalne i dla wiernych fanów mogą być nie do przyjęcia. Nie oznacza to jednak, że tak będzie wyglądać finalna wersja rimejku, o ile w ogóle zostanie dokończona.

Jak oceniasz demo remake'u gry Gothic?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...