Henry Cavill – Geralt z serialu Netfliksa – jest pecetowcem

Najważniejsi aktorzy występujący w serialu Wiedźmin aktualnie podróżują po świecie, żeby promować zapowiadane na 20 grudnia widowisko. Prym wiedzie tu oczywiście Henry Cavill, czyli odtwórca roli Geralta z Rivii, który bierze udział w licznych konwentach, spotkaniach z fanami, a także programach telewizyjnych, udzielając wyczerpujących wypowiedzi na temat całego przedsięwzięcia. Niespełna czterdziestoletni Brytyjczyk przy okazji dość konsekwentnie buduje też swój wizerunek hardcore’owego gracza, czego dobrym przykładem jest rozmowa, którą przeprowadził z nim Rich Eisen.

Amerykański prezenter sportowy zaprosił Cavilla do swojego autorskiego programu The Rich Eisen Show, który jest emitowany nieprzerwanie do pięciu lat – obecnie w serwisie B/R Live. Jednym z tematów poruszonych podczas rozmowy były gry, kojarzące się dziennikarzowi bardzo negatywnie, więc nie da się ukryć, że aktor wypadł korzystnie w konfrontacji ze stereotypowym wyobrażeniem gracza, które nakreślił gospodarz audycji. Co ważne, Henry uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich preferencji dotyczących elektronicznej rozrywki. Brytyjczyk wyznał, że gra głównie na pececie, omija konsole, a jedną z jego ulubionych serii jest Total War. Wśród preferowanych przez niego tytułów jest też produkcja Blizzarda – World of WarCraft – i jest to jedyna gra, w której Cavill spędza czas na zabawie online.

W wywiadzie podjęto też temat Wiedźmina 3. Henry Cavill od dawna nie ukrywa, że jest wielkim fanem polskiej produkcji, bo zrobiła ona na nim niesamowite wrażenie. Po prawdzie, to właśnie Dziki Gon sprawił, że aktor zainteresował się całym uniwersum i nie szczędził wysiłków, żeby otrzymać angaż do serialu. Agent aktora bombardował pytaniami przedstawicieli Netfliksa, więc można powiedzieć, że producentom widowiska spadł on po prostu z nieba. Warty podkreślenia jest też fakt, że dopiero na spotkaniu z Lauren S. Hissrich, Cavill dowiedział się, że istnieją książki, na bazie których studio CD Projekt Red zrealizowało całą trylogię.

Nie ukrywam, że im więcej słucham tego człowieka, tym większą sympatię do niego czuję. Dobry aktor, hardcore’owy gracz, czego chcieć więcej. Oby jego rola w serialu wypadła jak należy, ale o tym przekonamy się już niedługo.