Posłuchaj muzyki z serialu Wiedźmin – jest motyw przewodni i ballada Jaskra!

Do premiery serialu Wiedźmin pozostały równe dwa tygodnie i Netflix dobrze wykorzystuje pozostały czas do podgrzania atmosfery wokół swojego długo oczekiwanego dzieła. Dziś rano mogliśmy posłuchać Michała Żebrowskiego, który podłoży głos Geraltowi w polskiej wersji widowiska, a wieczorem do sieci trafiły dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej, która ubarwi przygody Białego Wilka. Oprócz motywu przewodniego, kompozytorzy podzielili się też jedną z ballad Jaskra, czyli najbardziej znanego barda w wiedźmińskim uniwersum.

Pierwszy z utworów – Geralt of Rivia – jest żywym dowodem na to, że Sonya Belousova i Giona Ostinelli nie szczędzili starań, aby nadać serialowej muzyce własnego charakteru. Choć wielu fanów gier najmocniej ucieszyłaby się ze słowiańskich klimatów rodem z dyskografii zespołu Percival, to jednak artyści poszli w zupełnie innym kierunku. Motyw przewodni jest chwytliwy i z pewnością może się podobać, a w kompozycji słychać bogactwo dziwnych instrumentów, o których główni zainteresowani chętnie dyskutowali w wielu wywiadach. Posłuchajcie zresztą sami.

Zaskoczeniem z pewnością może być też jedna z ballad Jaskra, którą brawurowo wykonał Joey Batey. Brytyjski aktor i muzyk zarejestrował w sumie cztery tego typu utwory, a ten udostępniony dziś – Toss a Coin to the Witcher – usłyszymy już w drugim odcinku serialu. Kompozycję tę również umieściliśmy dla Waszej wygody w niniejszym tekście.

Podoba Ci się muzyka z Wiedźmina?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...