Dodatek Krew i wino do gry Wiedźmin 3 miał początkowo zupełnie inny tytuł

Nie jest żadną tajemnicą, że podczas produkcji Wiedźmina 3 deweloperzy ze studia CD Projekt Red testowali sporo różnych rozwiązań, których z różnych względów nie uświadczyliśmy w pełniaku. Ta sama zasada dotyczy również fabuły, postaci, zadań, potworów, a nawet tak prozaicznej rzeczy, jak tytuł gry. Nie mamy, co prawda, żadnych zakulisowych informacji, że Dziki Gon miał zostać wydany pod zupełnie inną nazwą, ale dowiedzieliśmy się niedawno, że małą korektę tytułu zaliczył drugi, niezwykle udany dodatek do „trójki”. Mowa tutaj oczywiście o Krwi i winie.

Oba dodatki firma CD Projekt Red zapowiedziała kilka tygodni przed premierą podstawki w maju 2015 roku, ale już wtedy trwały bardzo zaawansowane prace nad ich ostatecznym kształtem. W kwietniu do publicznej wiadomości przekazano również tytuły obu rozszerzeń, więc wiedzieliśmy, że pierwszy, ten mniejszy, będzie nazywać się Serca z kamienia, z kolei ten większy, oferujący nawet dwadzieścia godzin rozgrywki, Krew i wino. Jak udało nam się dowiedzieć, ostateczny tytuł tego drugiego uległ w tamtym czasie dość istotnej korekcie, bo przez długi czas nosił on nazwę „Dzwony Beauclair”. Nawiązywał on oczywiście do stolicy księstwa Toussaint, gdzie rozgrywała się akcja rozszerzenia.

Pamiętacie pierwszą pogawędkę z Sigismundem Dijkstrą, która ma miejsce po ataku na jego łaźnię w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon? Podczas prywatnej audiencji u byłego szefa redańskiego wywiadu Geralt ma okazję zapytać, w jakiej kondycji jest jego noga, którą Biały Wilk złamał szpiegowi podczas pamiętnych wydarzeń na wyspie Thanedd, opisanych w wiedźmińskiej sadze przez Andrzeja Sapkowskiego. Dijkstra udziela wówczas odpowiedzi, że musi moczyć ją sześć razy dziennie, inaczej uszkodzona kończyna „napierdala go jak dzwony w Beauclair”.

Dzwony Beauclair – zamtuz w stolicy.

Redzi od samego początku chcieli osadzić opowieść w drugim dodatku wokół wampirów i początkowo to właśnie dzwony z Beauclair miały być silnie związane z badaną przez Geralta klątwą. Kiedy wątek ten wyleciał z gry, szybko stało się jasne, że pierwotny tytuł przestał pasować do całości i trzeba było znaleźć nowy. Jedną z propozycji było „Krew i wino” i jak już doskonale wiecie, tak zostało.

Na koniec warto nadmienić, że pierwotny tytuł dodatku został w nim i tak uwzględniony. „Dzwony Beauclair” to jedyny zamtuz, który znajdziemy w stolicy Toussaint, a same dzwony wiszą nad wejściem do budynku. Dom uciech zlokalizowany w dzielnicy portowej, ale o tym każdy z Was powinien już doskonale wiedzieć. Do dzwonów odniósł się też w podstawce Sigismund Dijkstra. Szczegóły znajdziecie w ramce powyżej.