Death Stranding wygrywa kapitalnym nawiązaniem do Horizon Zero Dawn!

Być może widzieliście już doniesienia o tajemniczych hologramach obecnych w Death Stranding, które przedstawiają roboty znane z gry Horizon Zero Dawn, a także jej główną bohaterkę, Aloy. Uważni fani nowego dzieła Hideo Kojimy stosunkowo szybko dowiedzą się, że powstały one wskutek ingerencji innych użytkowników tej produkcji i nie ma w nich ani grama przypadku. W niniejszym artykule opiszemy dokładnie jak je wywołać i od razu dodamy, że nie to specjalnie trudne.

Hologramy z Horizona możemy zobaczyć przed stacją Rzemieślnika.

Zanim przejdziemy do rzeczy, kilka słów komentarza odnośnie współpracy firm Guerrilla Games i Kojima Productions. Jak już zapewne doskonale wiecie, ta druga pożyczyła silnik Decima od tej pierwszej, dzięki czemu Holendrzy mogli podzielić się swoją wiedzą na temat jego działania z Japończykami. Obie wspomniane wyżej gry łączy też inna, nieco bardziej subtelna rzecz. Zarówno Horizon Zero Dawn, jak i Death Stranding przenoszą nas w przyszłość i przedstawiają Stany Zjednoczone po wielkim upadku. Powody „apokalipsy” są, co prawda, różne, ale sprowadza się to do jednego. Ocalała z zagłady ludzkość w jakiś sposób musi poradzić sobie z nowej rzeczywistości i robi to dość skutecznie.

Personalizujemy skrzynkę, którą sami zbudowaliśmy.

Skoro to wprowadzenie mamy za sobą, możemy skupić się na samym easter eggu. W Death Stranding wykonujemy rozmaite zlecenia kurierskie i jesteśmy za to skwapliwie oceniani przez ludzi, którzy nam je oferują. Przewożenie towarów pomiędzy stacjami powoduje, że zwiększamy z nimi więź, a po przekroczeniu kolejnego poziomu doświadczenia otrzymujemy nagrodę. Może to być jakiś element kosmetyczny, przydatne przedmioty jednorazowego użytku, usprawniona wersja któregoś z gadżetów lub hologramy.

Te ostatnie pełnią jedynie funkcję kosmetyczną, ale wprowadzają nieco życia na pustkowiach. Wraz z odblokowywaniem kolejnych poziomów więzi, przed lubiącą nas stacją będą pojawiać się sylwetki jej pracowników. Studio Kojima Productions wprowadziła też kilka unikatowych hologramów i właśnie do tej grupy zaliczają się modele znane z Horizon Zero Dawn.

Aloy przekonuje, że wykonujemy dobrą robotę.

Co istotne, zdobytymi kosmetykami możemy spersonalizować wszystkie tworzone przez graczy obiekty, zarówno te nasze, jak i cudze, o ile wcześniej zostaną ulepszone, nierzadko wspólnymi siłami. Innymi słowy, do skrzynki pocztowej lub generatora prądu da się przypisać konkretny hologram. Dlatego właśnie tak często widzimy nawiązania do Horizon Zero Dawn. Gracze stwierdzili, że są na tyle fajne, że warto podzielić się nimi z innymi.

Czujka pojawia się, gdy podejdziemy do skrzynki pocztowej.
Żyraf jest olbrzymi!

Hologramy z produktu firmy Guerrilla Games dysponuje Rzemieślnik w regionie centralnym. Jeśli chcemy odblokować je wszystkie, musimy osiągnąć piąty, ostatni, poziom więzi z tym człowiekiem. Nie jest to zresztą specjalnie trudne, ani czasochłonne. Wystarczy wymienić kilka zleceń pomiędzy znajdującymi się w pobliżu stacjami, aby cieszyć się easter eggiem. Jeżeli macie zbudowaną w okolicy drogę, to zadanie będzie jeszcze łatwiejsze do wykonania.

W tekście znajdziecie obrazki przedstawiające wszystkie hologramy z Horizon Zero Dawn, czyli Aloy, Czujkę i Żyrafa. Polecamy też Waszej uwadze film, który znajduje się poniżej.

Czy grasz lub zamierzasz zagrać w Death Stranding?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...