Death Stranding przygotuje niespodziankę na Twoje urodziny!

Zanim rozpoczniemy właściwą przygodę z Death Stranding, nowa gra firmy Kojima Productions prosi nas o podanie daty urodzin Sama Bridgesa, czyli naszego „fedeksowego” protagonisty. Podejrzewając, że z tą kwestią wiąże się jakaś fajna niespodzianka, szybko podjęliśmy decyzję, że kurier przyszedł na świat 9 listopada. Daty tej oczywiście nie wybraliśmy przypadkowo. Tego właśnie dnia urodziny obchodzi serwis, na którego łamach aktualnie się znajdujecie, więc stwierdziliśmy, że będzie to doskonała okazja do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy wraz z głównym bohaterem gry. Szybko się okazało, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę!

Kiedy wpisana na początku zmagań data gry pokryje się z tą rzeczywistą, wizytę w dowolnej kwaterze Sama umili mu tort, leżący na stole obok łóżka, a przymusową pobudkę (ilekroć bohater wróci do „domu”, to zawsze kładzie się do łóżka) ubarwi specjalnie przygotowana na te okazję melodia w tle. Mało tego, Bridges otrzyma też mejla od całej załogi, która nie tylko złoży mu urodzinowe życzenia, ale podziękuje też za jego wkład we wspólną sprawę, czyli odbudowę Stanów Zjednoczonych.

Urodzinowa niespodzianka nie jest niczym nowym w grach Hideo Kojimy. Podobny zabieg przygotowano również w piątej odsłonie serii Metal Gear Solid. Choć tam tworzyliśmy profil z myślą o module Metal Gear Online, urodziny również obchodził bohater singla – w tym przypadku Snake.

Tortu zjeść, co prawda, się nie da, ale i tak zostanie on w dużej części skonsumowany. Kiedy chwilę później udamy się do kabiny prysznicowej, nieznany sprawca po cichu wedrze się do mieszkania Sama i spałaszuje niespodziankę. Bohaterowi zostawi na otarcie łez jedynie mały kąsek, ale dobre i to. Biorąc pod uwagę tuszę naszych kolegów z placówki, podejrzewamy, że owym łakomczuchem jest Deadman.

Oprócz wspomnianych atrakcji, czeka nas jeszcze jedna niespodzianka. Po wyjściu z apartamentu, odpali się kolejny film z życzeniami urodzinowymi, które złoży nam sam Mads Mikkelsen. Duński aktor wciela się w Death Stranding w rolę Cliffa.

Na koniec wyjaśnimy małą tajemnicę. To prawda, że urodziny serwis ma dopiero jutro, a ciekawostkę przygotowaliśmy kilka godzin wcześniej. Po prostu nie mogliśmy się powstrzymać! Pamiętając podobną akcję z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, zmieniliśmy datę w konsoli, by zobaczyć niespodziankę już dziś. Większość z Was i tak przeczyta ten tekst we właściwy dzień, więc nie czujemy się winni. Warto było!