Red Dead Redemption 2 na PC nie działa? Są dwa tymczasowe rozwiązania problemu

Po udanym porcie gry Grand Theft Auto V posiadacze pecetów mieli prawo przypuszczać, że firma Rockstar Games przyłoży się również do przeniesienia na blaszaki drugiej odsłony serii Red Dead Redemption. Premierę długo oczekiwanej konwersji westernu trudno jednak uznać za udaną. Choć sporo ludzi odpala RDR 2 bez najmniejszego kłopotu, to jednak na Reddicie co chwilę powstają nowe wątki, w których raportowane są błędy uniemożliwiające uruchomienie produktu. Stuprocentowo pewnego rozwiązania problemu na razie nie ma, część użytkowników informuje jednak, że pomaga im wyłączenie programu antywirusowego.

Z nieznanych powodów oprogramowanie chroniące nasze komputery może zablokować plik wykonywalny drugiego Red Deada. Zdarza się, że inne pliki również są rozpoznawane jako potencjalne zagrożenie, a co za tym idzie, automatycznie zostają przeniesione do kwarantanny. Posiadacze pecetowej wersji RDR2 zalecają więc definitywne wyłączenie antywirusów lub dodanie wyjątków uwzględniających grę. Taka metoda ma działać przy korzystaniu z programów AVG AntiVirus, Emsisoft, BitDefender i Avast. Z raportów wynika, że w kropce są ludzie używający tylko Windows Defendera, bo w tym przypadku podany sposób nie zdaje egzaminu.

Jeśli problem nie znika, warto też rozważyć aktualizację BIOS-u. Część użytkowników Reddita twierdzi, że gra zdołała się im uruchomić dopiero po wykonaniu tej operacji. Generalnie nie zaszkodzi również update sterowników kart graficznych.

Szczęśliwi Ci, którzy grać mogą.

Pojawiają się też głosy, że produkt może mieć problem w komputerach wyposażonych w 8 GB RAM i w rzeczywistości potrzebuje więcej pamięci, niż sugerowały to podane dużo wcześniej minimalne wymagania sprzętowe. Trudno na razie powiedzieć czy coś jest w tej kwestii na rzeczy – nie zmienia to jednak faktu, że przynajmniej jednemu pecetowcowi udało się Red Dead Redemption 2 odpalić po wymianie kostek i uzbrojeniu komputera w 16 GB RAM.

Jest również dobra wiadomość. Dział wsparcia technicznego firmy Rockstar Games przygląda się problemowi, wiec niedługo można spodziewać się jakiejś reakcji ze strony deweloperów. Na razie jednak poszkodowani muszą uzbroić się w cierpliwość lub spróbować szczęścia z antywirusem i BIOS-em.

Wszystkim zainteresowanym polecamy stosowny wątek na Reddicie, gdzie rozwiązania różnych problemów wprowadzane są na bieżąco.