Ktoś stworzył napój alkoholowy na bazie przepisu z The Outer Worlds

Tworzenie prawdziwych dań na podstawie znalezionych w grach przepisów kulinarnych nie jest niczym nowym, niemniej fani elektronicznej rozrywki biorą się za gotowanie na tyle rzadko, że czasem warto wspomnieć o ich wysiłkach, zwłaszcza, jeśli dotyczą tych najnowszych produkcji. Z takim właśnie przypadkiem mieliśmy do czynienia wczoraj. Użytkownik Reddita o pseudonimie RecluseGamer postanowił przyrządzić miksturę na bazie wytycznych, które można znaleźć w najnowszej grze studia Obsidian Entertainment, czyli The Outer Worlds.

Przepis dostępny jest tylko w języku angielskim.

Przepis na Skoncentrowany destylat dostępny jest w co najmniej kilku miejscach, ale prawdopodobnie najszybciej da się go odnaleźć w magazynie zlokalizowanym nieopodal Rozarium na planecie Terra-2. Dokładne wskazówki umieszczone są na jednej z tablic obecnych w budynku. Sam proces nie jest specjalnie skomplikowany, bo wymaga jedynie zagotowania w garnku wymienionych składników, a następnie dolania do niego alkoholu, kiedy cały specyfik ostygnie. Potem trzeba miksturę przelać do słoików i przed zakręceniem dorzucić do nich pałeczki cynamonu.

Choć z przepisu wynika, że powinniśmy otrzymać pięć pełnych słoików napoju, RecluseGamer zdecydował się zmniejszyć nieco ilość płynów dla poprawy smaku. Jak sam twierdzi, poncz jest dobry, ale cholernie mocny. Nie ma w tym nic dziwnego. Mikstura opiera się na dużej butelce (0,7 litra) spirytusu rektyfikowanego, który zawiera aż 95% alkoholu.

To nie jest zupa pomidorowa.

Na koniec dodamy, że choć Skoncentrowany destylat występuje w postaci przepisu, to próżno znaleźć go wśród specyfików dostępnych w grze. Być może istnieje on pod inną nazwą, ale nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić.