Moda na zmianę papieru toaletowego do Fallouta 4 pobrano ponad 36 tysięcy razy

Mieszkańców naszej rozkosznej planety można podzielić na dwie grupy – takich, którzy przykładają wagę do prawidłowego zawieszenia papieru toaletowego w wychodkach oraz takich, którzy opisaną kwestię mają głęboko w… Właśnie z myślą o tych pierwszych osobnikach jeden z fanów Fallouta 4 stworzył w 2016 roku drobną modyfikację, odwracającą rolkę z papierem w kibelkach obecnych na Pustkowiach. Wszystko po to, żeby miłośników Bethesdy nie trafił szlag na widok papieru dotykającego brudnej ściany.

Być może nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale odwieczny spór o to, z której strony powinien zwisać papier toaletowy z rozwiniętej rolki, reguluje oficjalny patent z 1891 roku. Na zatwierdzonych przez amerykański urząd rysunkach Setha Wheelera wyraźnie widać, że papier powinien być powieszony w taki sposób, aby odwijał się od zewnętrznej strony. Artyści pracujący nad czwartym Falloutem najwyraźniej tej wiedzy nie posiadali (a może wręcz przeciwnie i zrobili to specjalnie), dlatego w postapokaliptycznych wychodkach na ogół widzimy nieprawidłowo umieszczoną rolkę.

Patent na papier toaletowy, gdyby ktoś miał wątpliwości.

I to właśnie na ten drobny detal zwrócił uwagę moder o pseudonimie jet4571, który w marcu 2016 roku przygotował niewielką poprawkę odwracającą położenie rolki. Jeżeli myślicie, że taka nakładka nikomu nie była potrzeba, to jesteście w błędzie. Z danych serwisu Nexus wynika, że moda pobrano do tej pory ponad 30 tys. razy, a 6400 razy ściągnięto go za pośrednictwem portalu Bethesdy. Przesrane.

Zdjęcie u góry pokazuje jak jest, z kolei to na dole jak powinno być.