Wiemy, jakie imiona nadawali Polacy w 2019 roku – populacja Geraltów i Cirilli zwiększa się

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło w sieci kolejny raport dotyczący imion nadawanych dzieciom w Polsce, który uwzględnia okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 roku. Zestawienie potwierdza, że wśród rodziców wciąż największą popularnością cieszą się imiona Antoni i Jakub w przypadku chłopców oraz Zuzanna i Julia u dziewczynek. Nas zainteresowały jednak bardziej nietypowe rekordy, związane z książkami Andrzeja Sapkowskiego i grami stworzonymi na ich podstawie. Ranking dowodzi, że w bieżącym roku Polska wzbogaciła się o kolejnych Geraltów i Cirille, choć nie jest ich tak dużo, jak sugerowałaby to popularność Wiedźmina w naszym kraju.

Raport sugeruje, że w pierwszej połowie 2019 roku urodziło się pięciu Geraltów. Oznacza to, że w Polsce żyje już siedemnastu tak nazwanych chłopców. Co ciekawe, rodzice częściej wybierają imię Geralt jako to drugie, mniej zobowiązujące. W bazie PESEL istnieją 32 takie rekordy. Jeśli chodzi o Cirille to w naszym kraju istnieje ich odrobinę mniej – w sumie dwanaście. Tutaj również możemy zauważyć prawidłowość dotyczącą drugiego imienia. Do przybranej córki wiedźmina nawiązano w ten sposób aż 28 razy. Wciąż w Polsce nie doczekaliśmy się żadnego wystąpienia imion Triss i Yennefer. Mamy za to czterech Regisów i dwóch Detlafów – to ostatnie zapisane przez jedno „f”.

Ezio Kowalski? Ezio Nowak?

Jeśli chodzi o inne imiona nawiązujące do gier komputerowych, to również w bazie PESEL znajdziemy ciekawe przypadki. W Polsce znajduje się dość silna reprezentacja Lar (547 rekordów do 31 grudnia 2018 roku i 82 w 2019 roku), choć zdaniem wielu przypisywanie zasług serii Tomb Raider jest tutaj niewskazane. Fanów serii Assassin’s Creed z pewnością ucieszy fakt, że w naszym kraju żyje kilku chłopców, którzy zawdzięczają swoje imię bohaterowi słynnej włoskiej trylogii. Mowa tu oczywiście o Ezio – według Ministerstwa Cyfryzacji mamy pięć takich rekordów.

Jeśli jesteście ciekawi innych przypadków związanych z grami lub szeroko rozumianą popkulturą, to koniecznie dajcie znać w komentarzach. Zajrzymy do bazy i sprawdzimy.