W Red Dead Redemption na PC zagramy jeszcze w tym roku, na emulatorach Xenia i RPCS3

Istnieje duża szansa, że jeszcze w tym roku posiadacze pecetów zagrają w pierwszą odsłonę serii Red Dead Redemption, która od dziewięciu lat nie może doczekać się oficjalnej konwersji na blaszaki. Operacji przeniesienia gry na komputery osobiste podjęła się grupa fanów, która zamierza do tego celu wykorzystać emulatory konsol Xbox 360 i PlayStation 3 (odpowiednio są to Xenia i RPCS3). Człowiek ukrywający się pod pseudonimem DamnedDev na GTA Forums wyznaczył dość ambitny cel, bo nie tylko chce grę na piecu doprowadzić do grywalnej postaci, ale również usprawnić ją wizualnie.

Poprawki graficzne mają dotyczyć przede wszystkim użytych w pierwowzorze tekstur, ale na warsztat wzięto również takie kwestie, jak menusy, HUD, modele i shadery. Mało tego, w Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project pojawią się rzeczy wycięte z gry na różnych etapach produkcji, np. samochody. Auta w pierwszym westernie Rockstara istnieją (jedno z nich jest doskonale widoczne w mieście Blackwater, pojawia się ono również w niektórych przerywnikach filmowych), ale samodzielnie jeździć nimi nie można. Autorom nakładki zmienić ten stan rzeczy już się udało, co można zobaczyć w zamieszczonym niżej zwiastunie produkcji.

Wszystko to brzmi bardzo obiecująco, ale wciąż nie wiemy, jaki sprzęt będzie potrzebny, żeby móc cieszyć się którąś z konsolowych wersji na PC. Zainteresowanym polecamy wątek na wspomnianym forum, gdzie jego autor z pewnością udzieli wszystkich niezbędnych informacji. Wersja 1.0 fanowskiej emulacji ma – zdaniem DamnedDeva – zadebiutować jeszcze w tym roku. Trzymamy kciuki.

Na koniec prezentujemy Wam kilka obrazków udostępnionych przez autora, które pokazują, jakie zmiany zostały poczynione w wyglądzie terenu i budynków.