Wycięta broń z gry Metro Exodus zostanie udostępniona w pierwszym dodatku

Mieli rację Ci, którzy podejrzewali, że miotacz ognia, który został wycięty z podstawowej wersji gry Metro Exodus, znajdzie zastosowanie w dodatku. Na rozpoczynających się dziś targach Gamescom zaprezentowano zwiastun debiutanckiego rozszerzenia The Two Colonels, potwierdzający, że śmiercionośna broń trafi w ręce naszego podopiecznego. Co ważne, na wypróbowanie zabawki nie będziemy musieli zbyt długo czekać, bo DLC zostanie udostępnione już jutro. To bardzo miła niespodzianka dla wszystkich miłośników pierwowzoru.

Przenośny miotacz ognia był dostępny w grze Metro: Last Light, ale nie w głównej kampanii. Podobnie jak teraz, studio 4A Games oddało go fanom do dyspozycji dopiero w jednym z dodatków DLC. Jeśli chodzi o grę Metro Exodus, to w pełni funkcjonalna broń znajdowała się w plikach, ale również nie dało się jej użyć. Miotacz leżał, co prawda, w pokojach deweloperskich (niedawno pokazaliśmy jak dotrzeć do jednego z nich), ale z powodu braku niezbędnego do jego zasilania paliwa i tak był kompletnie bezużyteczny. Skorzystać mogli za to z niego pecetowcy, bo niedługo po premierze moderzy postarali się o odpowiednią nakładkę, przywracającą urządzenie do gry.

W serii Metro nowa broń doskonale nadaje się do eliminowania zmutowanych zwierząt, zwłaszcza cholernie irytujących pająków oraz innych, niemniej upierdliwych stworów. Miotacz ognia trzeba od czasu do czasu pompować podobnie jak karabin Tikhar, a do działania wymaga on zupełnie nowego typu „amunicji” – okrągłych kanistrów z benzyną.