Oto odrzucone projekty okładek gry Borderlands 3

Kilka tygodni temu w amerykańskim mieście San Diego odbyła się kolejna edycja konwencji Comic-Con – jednej z najważniejszych, o ile nie najważniejszej, tego typu imprez na świecie. Choć wydarzenie to nie jest stricte dedykowane grom komputerowych, ludzie związani z branżą elektronicznej rozrywki od lat próbują się pod nią podpiąć, organizując aktywności promujące ich najnowsze dzieła. Tak zrobiła m.in. firma Gearbox Software, która w galerii Sparks – położonej nieopodal San Diego Convention Center – zorganizowała specjalną wystawę dedykowaną grze Borderlands 3. Jedną z jej największych atrakcji okazała się prezentacja kilkunastu grafik, które mogły, ale ostatecznie nie będą zdobić pudełka z finalną wersją strzelaniny.

Deweloperzy mieli spory problem z wybraniem wspomnianej okładki, bo tradycja zobowiązywała ich, żeby pojawił się na niej psychol strzelający sobie z dłoni w głowę. Jak powszechnie wiadomo, człowiek ręce ma tylko dwie, więc słusznie założono, że tym razem lepiej będzie uchwycić „trójkę” za pomocą palców jednego z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników w tej serii. Motyw ten znalazł się nie tylko na kilku odrzuconych projektach, ale również na finalnej wersji grafiki, którą zapewne już doskonale kojarzycie (a jeśli nie, to możecie zobaczyć ją u samej góry).

Wśród odrzuconych pomysłów znalazło się kilka dość absurdalnych koncepcji. Bez wątpienia show skradł projekt, w którym psychol – z braku wolnych rąk – strzela sobie w głowę stopą, choć inne propozycje, np. ta z kulą do burzenia budynków, również wyglądają ciekawie. Trzeba też tutaj podkreślić, że Gearbox Software ma świetnych grafików. Praktycznie wszystkie okładki utrzymane są w podobnym stylu i prezentują się bardzo ładnie. Kiepska jest tylko jedna ilustracja, którą znajdziecie na końcu tego artykułu.

Nie przedłużając, przedstawiamy Wam galerię okładek, które swoim aparatem uchwycił jeden z użytkowników oficjalnego forum, Shawn Budrick.