Detroit: Become Human opowiada o sukcesach misji kosmicznych, które dopiero są w fazie planowania

Niedługo może się okazać, że nie tylko serial animowany Simpsonowie przepowiada wydarzenia z przyszłości, bo podobnymi zdolnościami wykazują się też twórcy gry Detroit: Become Human. Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o istniejącym w tej produkcji moście, którego budowa rozpoczęła się dopiero po premierze przygodówki, a już dziś – wielkie dzięki Kacprze za cynk! – poruszymy temat prawdziwej misji kosmicznej, o której wspomina dzieło studia Quantic Dream.

Nie mamy wątpliwości, że ta ciekawostka zostawia wspomniany wyżej most daleko w tyle. Otóż, w 27. numerze magazynu Detroit Today, który w grze można odnaleźć w rozdziale „Malarz”, dostępny jest artykuł o odnalezieniu życia na Tytanie, jednym z księżyców Saturna. Tego wiekopomnego odkrycia miała dokonać sonda Darwin, która została wysłana z Ziemi – jak podaje artykuł – „dokładnie 19 lat temu”. Jak wiemy, akcja Detroit: Become Human jest osadzona w 2038 roku. Proste działanie matematyczne uzmysłowi nam, że w świecie gry wspomniana sonda wyruszyła w kosmiczną podróż w 2019 roku.

Nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że wspomniane wydarzenie odnosi się do rzeczywistości. Kilka tygodni temu amerykańska kosmiczna NASA zapowiedziała, że właśnie rozpoczęła prace nad wysłaniem sondy badawczej na… zgadliście, Tytana. Różnica jest taka, że sonda nie będzie się nazywać się „Darwin”, ale „Dragonfly” (po polsku „ważka”). Niestety, planowo ma ona wystartować dopiero w 2026 roku, a na powierzchni księżyca wylądować dokładnie osiem lat później, czyli w 2034 roku. Cel misji? Identyczny jak w grze: badanie cząstek organicznych pod kątem zweryfikowania możliwości występowania życia na księżycu Saturna.

Cała historia o Tytanie.

To jednak nie koniec. Artykuł z 27. numeru magazynu Detroit Today wspomina o podobnym odkryciu na kolejnym, dużo mniejszym księżycu Saturna, Enceladusie. Według najnowszych doniesień pod powierzchnią satelity faktycznie kryje się rozległy, mogący sobie liczyć nawet miliard lat, ocean wypełniony hydrotermalnymi komorami. Według symulacji naukowców NASA stwarza to idealne warunki do wykształcenia się i utrzymania życia.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za misje badawcze na księżyce Saturna i szukamy kolejnych przepowiedni w świecie gry Detroit: Become Human.