Wiemy, kiedy zadebiutuje właściwy soundtrack z gry Red Dead Redemption 2

Choć soundtrack z gry Red Dead Redemption 2 ukazał się w połowie czerwca, to jednak po jego premierze trudno było piać z zachwytu. Po bardzo długim oczekiwaniu firma Rockstar Games zaprezentowała tylko trzynaście piosenek pochodzących z westernu, ignorując całkowicie kapitalną ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Woody’ego Jacksona. Dziś dowiedzieliśmy się, że błąd ten zostanie naprawiony już za trzy tygodnie. 9 sierpnia na rynku zadebiutuje kolejny album z muzyką, tym razem zawierający wyłącznie instrumentalne numery.

Płytę będzie zdobić twarz największej mendy z tej gry.

Każdy, kto miał okazję poznać historię Arthura Morgana, z pewnością wie, że towarzysząca zmaganiom muzyka to małe dzieło sztuki. Fani od dawna pragnęli posłuchać jej w domowym zaciszu, ale deweloperzy gry niespecjalnie kwapili się do tego, by zaprezentować ją w formie osobnego albumu. Opieszałość deweloperów wykorzystali fani RDR 2, którzy niedługo po premierze gry zaczęli wrzucać poszczególne utwory do serwisu YouTube. O ich ogromnej popularności najlepiej świadczy fakt, że odtworzenia trzeba dziś liczyć w dziesiątkach milionów.

W końcu obudził się Rockstar. Amerykańska firma poinformowała dziś, że drugi soundtrack zostanie udostępniony w drugim tygodniu sierpnia, a sama płyta zostanie wydana we współpracy z wytwórnią Lakeshore Records. Album można też zamówić w formie cyfrowej za pośrednictwem sklepu iTunes. Użytkownicy usług streamingowych będą mogli jej posłuchać w dniu premiery – płyta na pewno wyląduje w bibliotece popularnego Spotify.

Warto podkreślić, że na okładce albumu znalazł się znienawidzony przez wszystkich (co tu dużo mówić, zasłużenie!) Micah Bell, a wydawnictwo zawierać będzie bodaj najbardziej pożądany przez fanów utwór American Venom. Wszystkich kompozycji ma być w sumie 22 – trzy z nich można posłuchać już teraz. Płyta będzie zawierać 73 minuty muzyki. Niby niewiele, ale dobre i to.