DJ Hyper kręcił teledysk z postacią przypominającą V z Cyberpunka 2077

Z pewną dozą prawdopodobieństwa można założyć, że w grze Cyberpunk 2077 usłyszymy DJ Hypera. Kilka dni temu brytyjski producent, który na scenie muzyki elektronicznej jest aktywny od dwudziestu lat, opublikował na swoim profilu facebookowym interesujące zdjęcie. Przedstawiało ono ekipę filmową, pracującą w Tokio nad teledyskiem do jednego z utworów tego artysty. Nie byłoby w tym niczego zaskakującego, gdyby nie jedna postać uchwycona w kadrze. Był nią człowiek ubrany w kurtkę zespołu Samurai – identyczną, którą nosi główny bohater najnowszego dzieła studia CD Projekt Red.

Brytyjski DJ i deweloperzy mieli już ze sobą wcześniej do czynienia. To właśnie utwór Hypera o nazwie Spoiler został wykorzystany w zwiastunie gry Cyberpunk 2077, który pokazano w czerwcu ubiegłego roku na konferencji firmy Microsoft. Dwa miesiące temu artysta wydał z kolei swoją najnowszą EP-kę, noszącą nazwę Cyberpunk. Choć pozornie nie ma ona żadnego związku z grą, to jednak podobny tytuł i utwory stylistycznie zbliżone do wspomnianego Spoilera, mogą dawać nadzieję, że i one do tej wielce oczekiwanej produkcji trafią.

Sugeruje to również wspomniane zdjęcie, o którym wspominaliśmy na początku. Hyper, a właściwie Guy Hatfield, bo tak naprawdę nazywa się Brytyjczyk, zdecydował się stworzyć dwa wideoklipy do utworów z Cyberpunka. Zdjęcia do kompozycji Flatline powstaną w Seattle, gdzie DJ aktualnie mieszka, z kolei teledysk do Drive został już nakręcony w Tokio. Nie wiemy, co tak naprawdę kombinuje muzyk, ale kurtka V z gry sugeruje, że klip będzie mieć jakiś związek z grą firmy CD Projekt Red.

Zdjęcie pojawiło się na profilu facebookowym Hypera, ale niedługo potem zostało usunięte. Czujny fan zdążył je zapisać na dysk i oznaczyć kurtkę.

Jeśli jesteś fanem Cyberpunka 2077, rozważ dołączenie do naszej grupy facebookowej, która właśnie rozpoczęła swój żywot! Zainteresowanych zapraszamy tutaj:

https://www.facebook.com/groups/cyberpunkowicze

Oczywiście nie możemy tych rewelacji traktować jako pewnik. Niedawno doświadczyliśmy żenującej próby podpięcia się pod sukces Redów przez Stachursky’ego, więc nie jest wykluczone, że również Hyper wyczuł koniunkturę i na plecach deweloperów próbuje podbić swoje notowania. Do momentu, w którym autorzy Cyberpunka 2077 nie ogłoszą współpracy pomiędzy obiema stronami, ewentualny wkład DJ-a w oficjalny soundtrack gry jest czystą spekulacją.

Na koniec zachęcamy Was do odsłuchania EP-ki Cyberpunk Hypera. Jest ona dostępna na popularnych serwisach streamingowych, a przykładowy utwór z minialbumu zamieszczamy też poniżej.