Znamy kompozytorów Cyberpunka 2077 – w ekipie jest twórca muzyki do filmu Dredd

Bez echa przeszła wczoraj fantastyczna informacja, którą podał na swoim profilu twitterowym Marcin Przybyłowicz. Główny kompozytor w studiu CD Projekt Red zdradził nazwiska wszystkich osób, które opracują muzykę do gry Cyberpunk 2077. Oprócz samego Marcina w ekipie znaleźli się również Piotr Adamczyk oraz Paul-Leonard Morgan, autor fenomenalnej ścieżki dźwiękowej do powstałego kilka lat temu filmu Dredd z Karlem Urbanem w roli głównej.

Morgan nie ma na swoim koncie zbyt wielu tytułów, ale nie oznacza to, że w temacie tworzenia muzyki ilustracyjnej jest żółtodziobem. Oprócz Dredda, szkocki kompozytor ma również na swoim koncie film Limitless (w Polsce jest on znany pod nazwą Jestem bogiem), serial Designated Survivor oraz kilka mniejszych produkcji. Twórczość Morgana powinna być też znana niektórym miłośnikom elektronicznej rozrywki – to właśnie on opracował soundtrack do gier Battlefield Hardline oraz Warhammer 40.000: Dawn of War III. Cyberpunk 2077 będzie jego trzecią produkcją tego typu i biorąc pod uwagę, że polski produkt wzbudza ogromne zainteresowanie – prawdopodobnie najważniejszą.

Trzech wspaniałych: Piotr Adamczyk, Paul-Leonard Morgan i Marcin Przybyłowicz.

Piotr Adamczyk (nie mylić z aktorem, który został papieżem!) to stosunkowo świeży nabytek w Redowej świcie, ale fani wiedźmińskiego uniwersum zdążyli go już poznać. Komponował on zarówno do Gwinta, jak i do gry Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści, która ukazała się na rynku w ubiegłym roku. Wiadomość o jego angażu do Cyberpunka 2077 odbieramy niezwykle pozytywnie, bo naszym zdaniem we wspomnianej Wojnie Krwi, to właśnie utwory Adamczyka były najlepsze (wybacz Marcin!).

Ostatniego z tria, czyli Marcina Przybyłowicza, nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba. To właśnie jemu studio CD Projekt Red powierzyło stworzenie muzyki do trzeciego Wiedźmina i to on wpadł na pomysł, żeby do współpracy zaangażować zespół Percival. Marcin od lat pracuje w warszawskiej firmie, ale realizuje się też w innych projektach, nie tylko tych związanych bezpośrednio z grami. Biorąc pod uwagę to, jaką ekipę zmontował na potrzeby Cyberpunka 2077, jesteśmy przekonani, że efekt końcowy będzie więcej niż zadowolony.

Na koniec przypominamy, że w grze Cyberpunk 2077 usłyszymy też szwedzki zespół Refused, który wcieli się w rolę znanej w tym uniwersum grupy Samurai. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym artykule.