Pakistański polityk uwierzył w cudowne ocalenie samolotu – film zrobiono w GTA V

Międzynarodową popularność można zdobyć na różne sposoby. W miniony piątek dobitnie przekonał się o tym pewien pakistański polityk, który w dobrej wierze wrzucił na Twittera film przedstawiający cudowne ocalenie od katastrofy największego samolotu pasażerskiego świata, czyli Airbusa A380-800. Podchodzący do lądowania gigant cudem uniknął zderzenia z przejeżdżającą przez pas startowy ciężarówką z paliwem, wyłącznie dzięki przytomności prowadzącego go pilota. W normalnych okolicznościach taki materiał wzbudziłby nie lada uznanie, ale akurat w tym przypadku wywołał on jedynie salwy śmiechu. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Mrożąca krew w żyłach scena została nakręcona za pośrednictwem trybu reżyserskiego w pecetowej wersji gry Grand Theft Auto V.

Khurram Nawaz Gandapur, bo tak nazywa się wspomniany polityk, po pewnym czasie zorientował się, że zaliczył wpadkę i usunął tweeta ze swojego profilu, ale w Internecie nic nie ginie. Informację o zabawnej pomyłce Pakistańczyka szybko podchwyciły media na całym świecie, publikując screenshota zrobionego przez przytomnych fanów GTA V, którzy natychmiast rozpoznali grę. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, bohaterem stał się również autor filmu – The UiGamer – również pochodzący z tego azjatyckiego kraju. Na jego kanale można znaleźć sporo materiałów z samolotami w roli głównej, które pokazywane są w krytycznych sytuacjach.

Choć Gandapur wyszedł publikacją tego filmiku na głupka, to jednak w tym przypadku powinniśmy wykazać się zrozumieniem. Po pierwsze, Pakistańczyk jest człowiekiem starej daty, który niekoniecznie musi wiedzieć, że gry komputerowe wyglądają dziś piekielnie realistycznie. Po drugie, w błąd wprowadzić go mógł sam model samolotu, normalnie nieobecny w Grand Theft Auto V. Autor scenki celowo umieścił w niej Airbusa A380, który dostępny jest wyłącznie w formie modyfikacji do pecetowej wersji hitu. Po trzecie, nie tylko on da się na to złapać. Ten sam materiał opublikował na swoim profilu serwis Pakistan Zindabad, również podkreślając, że niezwykłe umiejętności pilota uratowały pasażerów od śmierci.

Fragment tego właśnie filmu umieścił Gandapur na swoim profilu.