Harvey Molina miał zginąć w GTA V, ale twórcy gry zmienili zdanie

W misji Wymiatanie biura, która stanowi część głównego wątku fabularnego w grze Grand Theft Auto V, jej bohaterowie próbują zdobyć przebranie sprzątacza, które okazuje się niezbędne do przeprowadzenia kolejnego skoku. Wymagany uniform znajduje się w posiadaniu Harveya Moliny i to właśnie jego należy przekonać do oddania ciuchów. Michael robi to praktycznie bez walki, najpierw śledząc woźnego do jego apartamentu, a następnie zabierając torbę z ubraniami wprost z ubrania zaskoczonego mężczyzny. Choć zadanie ma pokojowy przebieg i nieszczęśnik wychodzi ze spotkania bez szwanku, to istnieją dowody na to, że studio Rockstar North na początku rozważało zabicie delikwenta z zimną krwią.

Dowody te dostarczył jeden z fanów tej produkcji, który mocno pogrzebał w plikach z grą i znalazł kilkanaście krótkich scenek, przedstawiających animacje wycięte z finalnej wersji GTA V. Akcja z Harveyem wydaje się w tym kontekście najciekawsza, bo przewiduje ona zupełnie inne rozwiązanie problemu postawionego przed graczem. Mężczyzna nigdy nie miał przeżyć spotkania z Michaelem – mało tego, nie był on nawet świadom obecności agresora w swoim mieszkaniu. De Santa zakradał się bowiem do apartamentu i po prostu zabijał nieświadomego woźnego ciosem w szyję, kiedy ten relaksował się na kanapie, popijając piwo.

O tym, że deweloperzy z Rockstar North poważnie rozważali takie rozwiązanie zadania, najlepiej świadczy fakt, że animacja w ogóle powstała. Oczywiście jest ona mocno niedopracowana, ale aktorzy odegrali swoje role w scenach full perfomance capture, które wymagały ich pełnego zaangażowania przed kamerami. Nie wiadomo, dlaczego twórcy ostatecznie zrezygnowali z tego pomysłu. Jeśli mielibyśmy obstawiać jakiś powód, to powiedzielibyśmy, że nie chciano z Michaela uczynić bezdusznego mordercy, mimo że on sam miał już na swoim koncie znacznie więcej ofiar. Na tym etapie kampanii De Santa był mocno poróżniony z Trevorem, więc stworzenie kontrastu pomiędzy tymi postaciami mogło być lepszym wyborem dla scenarzystów.

Film przedstawiający scenę ataku na Harveya możecie zobaczyć poniżej. Nie ma żadnych wątpliwości, że Michael zabija na nim swoją ofiarę, bo plik z animacją nosi nazwę „fib_1_jan_kill”.