Świetny żarcik twórców Warframe’a – pozwolili uwierzyć ludziom, że replika broni z gry działa naprawdę

Internetowe pranki mają długą tradycję i choć ich autorzy robią sobie jaja z ludzi w przeróżny sposób, to jednak wszystkie te żarciki mają jedną cechę wspólną – szybko zdobywają dużą popularność w sieci. Fakt ten wykorzystali marketingowcy z firmy Digital Extremes, którzy postanowili wpuścić w maliny przypadkowych przechodniów w dość oryginalny sposób. Przygotowali oni replikę potężnej broni energetycznej z gry Warframe, a następnie pozwolili uwierzyć niczego nie spodziewającym się osobom, że ta naprawdę działa.

Twórcy gry przygotowali replikę działa Opticor, które zostało wprowadzone do Warframe’a w październiku 2014 roku. Potem zebrali się na ulicy Nowego Jorku i urządzili sesję zdjęciową, podczas której przechodzący obok ludzie mogli sobie zrobić z bronią zdjęcie. Wcielająca się w fotografa dziewczyna ustawiała delikwentów, dodając mimochodem, żeby pod żadnym pozorem nie naciskać spustu. Potem prosiła o skierowanie lufy w stronę stojącego po drugiej stronie samochodu i tutaj do akcji wkraczała pozostała część ekipy.

Replika Opticoru miała wbudowane ruchome elementy, które były odpalane na życzenie przez autorów żartu. Broń zaczynała wydawać dziwne odgłosy i w końcu dochodziło do głośnego „wystrzału”. Dla efektu wspomniany wcześniej radiowóz został natychmiast przecięty na pół – chodziło o to, żeby złapać reakcję ludzi, którym wydawało się, że właśnie skasowali policyjny samochód.

Nie jesteśmy pewni, czy ktoś na podobny pomysł nie wpadł wcześniej, więc na razie propsujemy autorów Warframe’a za oryginalność. Film osiągnął oczywiście zamierzony efekt. Mimo że od premiery upłynęły niespełna dwie godziny, w sieci obejrzało go już kilkadziesiąt tysięcy osób. My też o nim postanowiliśmy napisać, co jest najlepszym dowodem na to, że żarcik się udał.