Firma Electronic Arts od blisko sześciu lat jest trollowana na Instagramie

Firma Electronic Arts nie ma łatwego życia z miłośnikami elektronicznej rozrywki. Choć nie da się zaprzeczyć, że jej produkty sprzedają się wyśmienicie, to jednak istnieje spora rzesza ludzi, która – delikatnie mówiąc – nie jest zadowolona z prowadzonej przez koncern polityki. EA systematycznie wystawia się na zmasowany atak hejterów, serwując różne kontrowersyjne rozwiązania i zaliczając wizerunkowe wtopy. Tak było z kiepskimi animacjami w grze Mass Effect: Andromeda, luźnym podejściem do odwzorowywania realiów II wojny światowej w Battlefieldzie V i porównywaniem lootboksów do jajek-niespodzianek. To jednak tylko kropla w morzu tego, co dzieje się na Instagramie. Electronic Arts jest w tym serwisie obiektem zmasowanego trollingu ze strony fanów serii Skate, a o determinacji tych ostatnich najlepiej świadczy fakt, że akcja trwa nieprzerwanie od prawie sześciu lat!

EA założyło firmowe konto na Instagramie 31 lipca 2013 roku, czyli blisko sześć lat temu. Już pod pierwszym umieszczonym tam postem pojawiły się komentarze, w których miłośnicy cyklu Skate żądali stworzenia czwartej jego odsłony. Od tego momentu na profilu opublikowano 630 różnego typu materiałów i pod każdym z nich (uwierzcie nam na słowo, sprawdziliśmy) znajduje się co najmniej jeden komentarz, w którym znajduje się sformułowanie „Skate 4” lub podobne.

Akcja nosi znamiona trollingu i zapewne potrwa do momentu, w którym firma Electronic Arts w końcu opublikuje Skate 4 na rynku. Jeszcze niedawno była zresztą na to szansa, bo w maju 2018 roku jeden ze sklepów internetowych ujawnił, że mocno oczekiwana gra faktycznie zmierza na pecety i konsole. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że ta informacja została szybko usunięta, a na dwóch kolejnych targach E3 (zarówno tych zakończonych niedawno, jak i tych ubiegłorocznych) koncern nie wspomniał ani słowem o planach rozwoju serii.

Korzystając z okazji zachęcamy Was do odwiedzin naszego kanału na Instagramie. Znajdziecie tam ciekawostki w formie grafik, kalendarium gracza i tym podobne rzeczy.