Fani Cyberpunka 2077 próbują odnaleźć hasło do tajemniczego archiwum na oficjalnej stronie gry

Od dzisiejszego poranka fani Cyberpunka 2077 usiłują rozgryźć hasła do podwójnie zabezpieczonego archiwum, które można pobrać z oficjalnej strony tej gry. W chwili, kiedy piszemy te słowa, zdołali się oni uporać z jednym plikiem, ale drugi wciąż skrywa swoje tajemnice. Nie jest wykluczone, że już niedługo także tutaj zostanie odtrąbiony sukces, bo za odgadnięcie kluczowego ciągu znaków wzięli się użytkownicy Reddita, konkretnie w tym wątku.

Informacja o tajemniczym archiwum pojawiła się rano na Wykopie. Na podstronie Auramis, wchodzącej w skład oficjalnej witryny Cyberpunka 2077, znajduje się odezwa od deweloperów, która pokrótce przypomina o atrakcjach zapowiedzianych na targach E3 przez studio CD Projekt Red. Interesująca jest jednak nie sama wiadomość, ale napis umieszczony w górnej części strony. Po kliknięciu na ostatnią literę „S” w adresie strony, na dysk automatycznie pobiera się zahasłowany plik .rar.

Nazwa strony Auramis nie jest przypadkowa. To anagram słowa „Samurai”, czyli nazwy kapeli, w której śpiewa Johnny Silverhand. Biorąc pod uwagę natłok informacji związany z tą postacią w ostatnich dniach, zapewne wiecie już, że tę wciela się w nią kanadyjski aktor, Keanu Reeves.

Użytkownicy Reddita zdołali odgadnąć już to hasło. Brzmi ono „Johnny Silverhand”. Słowa te pozwalają otworzyć archiwum, w którym znajduje się malutki plik tekstowy oraz kolejny plik .rar. Ten pierwszy zawiera krótki komunikat o następującej treści:

Wydarzą się rzeczy.
Plany wprawione w ruch.
Czekajcie na więcej.

Żeby ściągnąć plik trzeba kliknąć w ostatnia literę adresu strony, która jest widoczna na tym ekranie.

Powyższe zdania dają jasno do zrozumienia, że już niedługo – mimo zakończonych dopiero co targów E3 – możemy liczyć na kolejne wydarzenia związane z Cyberpunkiem 2077. Jakie? Tego nie wiadomo, ale z pewnością będzie to coś dużego. Być może nieco światła na plany dewelopera rzuciłaby zawartość drugiego archiwum, ale fani na razie nie zdołali się do niego dobrać. Mimo licznych prób wpisywania rozmaitych haseł związanych z produktem studia CD Projekt Red, wciąż nie udało się zobaczyć skrywanej w środku zawartości. Plik jest bardzo mały (164 bajty), więc zapewne w środku przechowywany jest kolejny plik tekstowy.

Miejmy nadzieję, że z rozgryzieniem hasła fani Cyberpunka 2077 poradzą sobie szybko. Czekamy, a Was zachęcamy do podjęcia próby.