Na stronie Cyberpunka 2077 Redzi ukryli easter egga zapisanego alfabetem Morse’a

Kilka dni temu informowaliśmy Was na naszym profilu instagramowym o nietypowym easter eggu na ilustracji przedstawiającej zawartość standardowej edycji gry Cyberpunk 2077. Odpowiedzialny za nią grafik umieścił na niej współrzędne geograficzne, które po wrzuceniu do serwisu Google Maps przenosiły nas do warszawskiej siedziby studia CD Projekt Red. Dziś okazało się, że podobna niespodzianka ukryta jest na oficjalnej stronie tej produkcji, a konkretnie w sekcji poświęconej przedsprzedaży. Jej odkrycie zajęło nieco więcej czasu, bo była ona zapisana za pomocą alfabetu Morse’a.

Interesujący nas kursor znajduje się obok napisu na górze strony.

Na ślad easter egga wpadł jeden z użytkowników Reddita, Noxis6, którego zainteresował kursor znajdujący się tuż obok napisu „Zamów grę Cyberpunk 2077”. Kursor ten cały czas miga, ale w nierównych odstępach – raz pozioma kreska zatrzymuje się na ekranie dłużej, innym razem jest widoczna krócej. Szybki wgląd w źródło strony potwierdził podejrzenia fana. Nieregularne pojawianie się kursora było zapisane w skrypcie, a ten był niczym innym jak wiadomością podaną w alfabecie Morse’a. Po rozszyfrowaniu sekwencji kropek i kresek, Noxis6 otrzymał taki oto ciąg cyfr:

33.9899317,-118.47565259999999

Zapis ten wystarczyło wrzucić do wyszukiwarki w serwisie Google Maps, aby wylądować w dzielnicy Venice, wchodzącej w skład aglomeracji Los Angeles. Tutaj od kilku lat znajduje się amerykański oddział firmy CD Projekt Red, z którego polska firma chętnie korzysta, jeśli znajduje się w Kalifornii. Po odpaleniu trybu Street View naszym oczom ukazuje się budynek z charakterystycznym logotypem studia, ale warto wiedzieć, że niedawno został on pomalowany na żółto, by lepiej odnosić się do ostatniej produkcji deweloperów, czyli Cyberpunk 2077. Aktualne zdjęcia znajdziecie poniżej.

Zdjęcie z serwisu Google Maps – tak jeszcze do niedawna prezentował się budynek.

Swoją drogą, jesteśmy ciekawi, ile tego typu niespodzianek pozostało jeszcze do odkrycia. Firma CD Projekt Red ostatnio lubuje się wszak w ukrywaniu różnych rzeczy.

Aktualnie budynek wygląda zupełnie inaczej.