Krzysztof Piątek trafił do drużyny sezonu Serie A w FIFA Ultimate Team

Choć euforia związana z występami Krzysztofa Piątka w lidze włoskiej nieco osłabła w ostatnich miesiącach, to nie zmienia to faktu, że ogólnie rzecz biorąc polski napastnik zaliczył fenomenalny sezon. Nasz rodak zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w Serie A z 22 bramkami w 37 meczach (najlepszy okazał się Fabio Quagliarella z Sampdorii Genua z 26 golami). Mało tego, swój wynik osiągnął w dwóch różnych klubach (AC Milan i Genoa CFC), a w rozgrywkach pucharowych dorzucił do puli osiem trafień w pięciu spotkaniach. Piątkowi nieźle wiedzie się też w reprezentacji Polski, mimo że gra w niej dopiero od września ubiegłego roku. W pięciu meczach już trzykrotnie pokonał bramkarza rywali, dwukrotnie ustalając końcowy rezultat – to dzięki niemu drużyna narodowa pokonała Austrię i Macedonię Północną w eliminacjach do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020.

Świetna postawa Polaka przełożyła się na znaczny wzrost jego ogólnej noty w trybie FIFA Ultimate Team, który od lat jest nieodzowną częścią gier z serii FIFA. Piątek załapał się nawet do drużyny sezonu Serie A, czyli najlepszej dwudziestki ligi włoskiej. Co prawda nie wylądował on w pierwszej jedenastce, ale obecność na ławce rezerwowych w tak prestiżowym gronie zawodników również jest godna uznania. Kiedy produkt studia EA Sports ukazał się na rynku, napastnik był oceniany na 70 punktów procentowych. W trakcie sezonu jego wskaźnik systematycznie rósł i aktualnie wynosi już 91 punktów. Oznacza to awans o 21 oczek, co jest fenomenalnym wynikiem, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że skok do elity FUT-a został dokonany na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy.

Tak dobry rezultat nie wystarczył jednak, żeby załapać się do jedenastki sezonu Serie A w FIFA Ultimate Team. Na pozycji Piątka znajduje się trzech innych napastników, w tym obecny król strzelców włoskiej ekstraklasy – Fabio Quagliarella (96 punktów). Od Polaka lepsi okazali się też Cristiano Ronaldo (Juventus Turyn) z 99 punktami i Josip Iličić (Atalanta Bergamo) z 94 punktami. Co ciekawe, dwaj ostatni panowie strzelili w tym sezonie mniej bramek od naszego snajpera. Ronaldo trafił w lidze 21 razy, a Iličić zaliczył raptem 12 trafień.

Dwudziestu wspaniałych Serie A w FIFA Ultimate Team

Krzysztof Piątek pojawił się po raz pierwszy w FIFA Ultimate Team w grze FIFA 16, kiedy Polak był jeszcze niczym nie wyróżniającym się zawodnikiem Zagłębia Lubin. Wówczas jego ocena ogólna wynosiła 54, a w kategorii strzeleckiej miał on tylko 56 punktów. Dziś ten ostatni wskaźnik zamyka się liczbą „94”.

Najlepszym polskim piłkarzem sklasyfikowanym w FUT niezmiennie pozostaje Robert Lewandowski, którego nota wynosi 98 punktów.