Soundtrack z gry Red Dead Redemption 2 wreszcie doczeka się wydania

Wszystko wskazuje na to, że w przyszły piątek otrzymamy pierwsze konkretne informacje na temat ścieżki dźwiękowej do gry Red Dead Redemption 2, która do tej pory nie została wydana w jakiejkolwiek formie. Z projektem „soundtrack” firma Rockstar Games morduje się już ponad siedem miesięcy i wielu miłośników westernu zdołało porzucić nadzieję, że kapitalnej muzyki z ubiegłorocznego hitu uda się w ogóle posłuchać w domowym zaciszu. Jest to o tyle dziwne, że słynny producent miał naprawdę sporo czasu, by porządnie przygotować się do tej operacji. Jego opieszałość wykorzystali fani, którzy już dawno wrzucili zripowane z gry utwory do serwisu YouTube. Wyświetlenia niektórych z nich liczone są w milionach.

Komunikaty dotyczące oficjalnego soundtracku z RDR 2 były do tej pory lakoniczne, ale do tego akurat Rockstar zdążył już nas przyzwyczaić. Jeszcze w październiku firma poinformowała, że planuje wydanie ścieżki dźwiękowej, a kilka miesięcy później dodała, że album zostanie udostępniony wiosną. Wciąż jednak brakowało konkretów i wygląda na to, że otrzymamy je dopiero teraz. Od kilkunastu dni wytwórnia Lakeshore Records publikuje relacje na swoim profilu instagramowym, w których przewijają się oficjalne grafiki z „dwójki”. Towarzyszy im data – 14 czerwca 2019 roku.

Strona internetowa wytwórni na temat albumu milczy jak zaklęta, więc istnieje tylko niewielka szansa, że w przyszły piątek soundtrack trafi do sprzedaży. Bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że tego dnia Lakeshore Records udostępni informacje na temat premiery, a co za tym idzie, ta zostanie jeszcze odłożona w czasie. Kolaboracja Rockstara z amerykańską wytwórnią świadczy przede wszystkim o tym, że ścieżka dźwiękowa z Red Dead Redemption 2 doczeka się fizycznego wydania, być może również na winylu. Wciąż nie wiadomo czy soundtrack zostanie też wrzucony do popularnych serwisów streamingowych, gdzie zapewne cieszyłby się sporą popularnością.

Grafika nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o Red Dead Redemption 2.

Jak już wspomnieliśmy, muzyki z Red Dead Redemption 2 można posłuchać na razie za pośrednictwem serwisu YouTube, gdzie znajdują się utwory wyciągnięte bezpośrednio z gry. Ich popularność jest naprawdę spora. Niewykluczone, że Rockstar zrobi porządek z tymi ripami, kiedy tylko soundtrack oficjalnie trafi do sprzedaży.

Głównym kompozytorem ścieżki dźwiękowej do Red Dead Redemption 2 – podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej odsłony cyklu – jest Woody Jackson. Amerykanin zaprosił do współpracy ponad setkę innych muzyków, producentów i wokalistów. Prace nad utworami trwały ponad pięć lat.