Geralt w Wiedźminie 3 nie jest hojnie obdarzony przez naturę

„Baczyć aby trzeba, coby wiedźmaka nie dotykać, bo od tego oparszywieć można. A dziewki przed nim kryć, bo wiedźmak chutliwy jest ponad miarę wszelką…”

Każdy, kto zetknął się z prozą Andrzeja Sapkowskiego, z pewnością pamięta ten osobliwy opis wędrownego zabójcy potworów, który dostarcza tajemnicza księga, przeczytana przez Geralta gdzieś na krańcu świata. Biały Wilk faktycznie nie stroni od towarzystwa kobiet, bez względu na to, czy są to zwykłe kurtyzany, czy też dystyngowane czarodziejki. Seks towarzyszy oczywiście również wirtualnym przygodom naszego bohatera – dość powiedzieć, że podczas produkcji Dzikiego Gonu studio CD Projekt Red poświęciło aż szesnaście godzin na zarejestrowanie miłosnych uniesień w sesjach motion capture. Fani realizmu nie będą jednak zachwyceni faktem, że wiedźmin nie został tak hojnie obdarowany przez naturę, jak mogłoby się to wydawać.

Choć Geraltowi zdarza się paradować w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon z gołym tyłkiem, warszawski produkt nigdy nie pokazuje jego klejnotów w pełnej okazałości. Nie bez powodu. Deweloperzy nie pokusili się o przygotowanie przyrodzenia bohatera, nie bardzo wiadomo więc, w jaki sposób chutliwy zabójca doprowadza on do ekstazy kolejne panieSprawa wyszła na jaw niedługo po premierze tytułu dzięki modyfikacji Free Camera do pecetowej edycji hitu, która pozwala dowolnie manipulować kamerą podczas zabawy. Nie trzeba było długo czekać, by ktoś wykorzystał ją do dokładnej analizy sceny seksu pomiędzy Geraltem i Yennefer na słynnym wypchanym jednorożcu.

Geralt, co ci się stało?

Dlaczego nasz bohater nie ma penisa? Deweloperzy mogli uznać, że jest on zupełnie niepotrzebny, wszak Geralt nigdy nie zdradza graczom, co kryje się w jego spodniach. Autorzy chcieli też zapewne uniknąć ewentualnych problemów z cenzurą. Męskie przyrodzenie jest niemile widziane w produktach rozrywkowych z najwyższej półki i w zasadzie niewiele bardzo dużych firm – poza Rockstarem – nie próbuje przemycić do swoich gier narządów płciowych mężczyzn.