Skizzo z gry Days Gone ma interesujące zdjęcia w łazience

Jeden z fanów gry Days Gone zwrócił uwagę na ciekawy detal związany z postacią Skizza, szefa ochrony obozu Lost Lake (tego na środku mapy, dowodzonego przez Żelaznego Mike’a). Wspomniany szczegół można dość łatwo przeoczyć, bo dzieło firmy Bend Studio nie kwapi się, żeby wprost powiedzieć nam o co chodzi. Na dodatek możemy zdać sobie sprawę z jego wagi dopiero po ukończeniu gry i to tylko wtedy, kiedy ponownie odwiedzimy jedną z lokacji i użyjemy trybu fotograficznego.

UWAGA NA SPOJLERY!

Zanim dokładnie napiszemy o co chodzi, tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami. Nie zdradzimy, co prawda, bardzo istotnych faktów z fabuły gry, ale możecie uznać, że nawet drobne informacje na temat bohatera niniejszej ciekawostki są dla Was wystarczająco dużym psujakiem.

Skizzo, a właściwie Raymond Sarkozi, to jeden z kluczowych bohaterów niezależnych w Days Gone, pełniący dużą rolę w całej opowieści. Mężczyzna otwarcie krytykuje sposób zarządzania obozem przez Żelaznego Mike’a i ewidentnie nie lubi Deacona St. Johna, ale z drugiej strony podziwia go za jego wyszkolenie wojskowe, dzięki któremu nasz podopieczny zbiera krwawe żniwo w walce ze Świrusami. W kwestii samej ciekawostki istotne jest to, że Skizzo podkochuje się w Rikki Patil – starej przyjaciółce Deacona, która także mieszka w Lost Lake. Kobieta znajduje się jednak poza zasięgiem szefa ochrony, bo jest lesbijką i żyje w otwartym związku z czarnoskórą Addy, miejscową lekarką. Mimo tego Rikki jest przekonana, że Skizzo podgląda ją z ukrycia, kiedy kocha się ze swoją partnerką.

Podczas pobytu w Lost Lake możemy bez problemu wejść do praktycznie wszystkich budynków, co oznacza, że da się również odwiedzić dom Skizza. Stanie się to nawet konieczne w jednym z zadań fabularnych (konkretnie w misji o nazwie Po kryjomu), kiedy Deacon będzie musiał pozyskać detonator do ładunków wybuchowych. W trakcie tej wizyty możemy zwiedzić wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, a co za tym idzie, skierować się też do łazienki. Na umywalce znajdziemy dwie fotki roznegliżowanej kobiety, które nasz bohater spali w krótkim przerywniku filmowym. Co ciekawe, Deacon w żaden sposób nie skomentuje tej czynności, pozostawiając graczowi pole do domysłu. Logika wskazuje, że na zdjęciach uwieczniona jest wspomniana Rikki, a fotografie są dowodem na to, że Skizzo faktycznie obserwuje ją w sytuacjach intymnych.

Zdjęcia w dużym powiększeniu.

Zdjęcia znikną z umywalki i dość szybko o nich zapomnimy. Warto jednak wrócić do chaty Skizza po ukończeniu gry, by przekonać się, że wciąż – mimo wcześniejszego spalenia – znajdują się one w tym samym miejscu. Co istotne, teraz możemy przyjrzeć im się bliżej, wykorzystując do tego celu tryb fotograficzny. Po odpowiednim ustawieniu kamery przekonamy się, że szef ochrony faktycznie uwiecznił na nich Rikki. Na jednej z fotografii widać, jak kobieta zdejmuje bluzkę i odsłania swoje piersi, a na drugiej ukazany jest tyłek motocyklistki.

Człowiek, który opisał znalezisko w sieci, zasugerował, że połączenie zdjęć i łazienki nie jest przypadkowe. Jego zdaniem, Skizzo prawdopodobnie onanizuje się w domowym zaciszu do dwóch zrobionych ukradkiem fotek i z oczywistych względów skrzętnie ten fakt ukrywa. Gracz nie może szybko połączyć tych faktów, bo podczas misji fabularnej po prostu podpala fotki i wychodzi, mając na głowie ważniejsze rzeczy. Dopiero po ukończeniu gry może się nad tą kwestią pochylić, o ile wpadnie mu do głowy, żeby chatę ponownie odwiedzić. Wiadomość ta nie ma, rzecz jasna, żadnego znaczenia w kontekście fabuły całej gry, ale jest miłym dodatkiem do kwestii budowy postaci, która Deaconowi nie raz i nie dwa zalazła w Lost Lake za skórę.

Jeśli chcecie samodzielnie odnaleźć wspomniane zdjęcia, to informujemy, że wspomniany dom zlokalizowany jest w północno-zachodnim krańcu obozu i ma granatowy – dobrze widoczny na mapie – dach.