Rockstar odciął Polaków od pokera w grze Red Dead Online

Firma Rockstar Games udostępniła wczoraj potężną aktualizację do gry Red Dead Online, która nie tylko wieńczy okres betatestów tego tytułu, ale oferuje również użytkownikom masę usprawnień i nowych aktywności. Jedną z tych ostatnich jest poker, czyli możliwość spróbowania swoich sił w popularnej grze karcianej, która do tej pory była dostępna jedynie w singlowej wersji ubiegłorocznego westernu, a więc w Red Dead Redemption 2. Jeśli i Ty chciałbyś spróbować swoich sił z innymi graczami przy zielonym stoliku, to mamy dla Ciebie przykrą wiadomość. Choć poker faktycznie został dodany we wczorajszym patchu, to jednak w Polsce nie da się go w żaden sposób uruchomić.

Interaktywne stoły do pokera pojawiły się w pięciu różnych lokacjach: Flatneck Station, Blackwater, Saint Denis, Valentine i Tumbleweed. Aby rozpocząć zmagania z innymi graczami, wystarczy udać się w miejsce oznaczone charakterystyczną ikoną na mapie i po prostu wybrać opcję gry prywatnej lub publicznej. W Polsce jednak opcja ta jest nieaktywna. Red Dead Online w naszym kraju nie wyświetla zarówno wspomnianej ikony, jak i komendy pojawiającej się normalnie po podejściu do stolika. Do zabawy nie mogą nas też zaprosić znajomi przebywający w państwach, gdzie karcianka jest dostępna. Jeśli poprosimy o to któregoś z kolegów mieszkających poza granicami Polski, to na ekranie pojawi się komunikat, że poker jest dla nas nieaktywny.

Firma Rockstar Games najwyraźniej odrobiła zadanie domowe, dokładnie sprawdzając, w których krajach prawo zabrania zmagań w internetowego pokera i to jest właśnie przyczyna blokady. Fani Red Dead Online odkryli już, że gra podejmuje decyzję o dostępności karcianki na bazie adresu IP – jeśli jest on przypisany do państwa, gdzie taka forma hazardu jest nielegalna, to funkcja jest automatycznie wyłączana. Pełna lista krajów objętych zakazem nie jest jeszcze znana – przeglądając pełne lamentów wątki ustaliliśmy, że z podobnymi problemami borykają się Czesi, a także gracze z Izraela, Argentyny, Kostaryki, Luksemburga, Islandii i Kuwejtu.

Nie dla Polaka zabawa.

Decyzja deweloperów o blokadzie pokera w niektórych krajach jest oczywiście słuszna (to w końcu nie ich wina), ale pracownicy firmy Rockstar Games od razu powinni wymienić te państwa, gdzie ta forma rozrywki dostępna nie będzie. Część fanów Red Dead Online zmarnowała naprawdę sporo czasu, żeby do zielonego stolika się dobić i dopiero po wizycie na Reddicie, gdzie inni gracze opisywali podobny problem, dowiedzieli się, że blokada regionalna faktycznie istnieje. Inna sprawa, że Rockstar dokonał chirurgicznego cięcia przy pomocy piły łańcuchowej. Internetowy poker, owszem, w Polsce jest formalnie zabroniony, ale taki za prawdziwe pieniądze, a w RDO stawki są wyłącznie wirtualne.