Altaïr tylko w pierwszej grze z serii Assassin’s Creed zabił prawie 1000 osób

Motywem przewodnim serii Assassin’s Creed jest odwieczna walka między zakonem templariuszy a bractwem skrytobójców, których nie bez powodu nazywa się asasynami. Ciekawiło Was kiedyś ile osób tak naprawdę zabijamy w flagowych produktach Ubisoftu? Fani serii postanowili przyjrzeć się sprawie i okazuje się, że Altaïr Ibn-La’Ahad mógł w pierwszej odsłonie cyklu dokonać prawie tysiąca kanonicznych zabójstw.

No dobrze, tylko jak rozgraniczyć co w tym wypadku jest kanonicznym morderstwem, a co nie? Fani podzielili zabójstwa na trzy kategorie: cele misji, zabójstwa wymagane do ukończenia zadań w 100% oraz prawdopodobne morderstwa, które wynikają ze zwykłego przebiegu wydarzeń, ale których w teorii dałoby się uniknąć. Dla ułatwienia pominięto w obliczeniach choćby posterunki strażnicze nie zaliczające się do zadań, gdyż uznano, że w takich wypadkach skrytobójcy nie angażowaliby się w otwartą walkę.

Jak wyglądają konkretne liczby? Niezwykle interesująco! Jeśli policzymy zabójstwa w samych misjach, to w przypadku głównego wątku jest to dziesięć osób, w zadaniach pobocznych 34, a w aktywnościach w świecie 60 – w tym wypadku mówimy o polowaniu na Templariuszy – co daje dokładnie 104 cele. Dodając do tego wszystkie pozostałe obowiązkowe morderstwa, choćby z przerywników filmowych lub uśmiercenie postaci stojących na drodze do naszego celu, to mówimy o o kolejnych 133, 33 oraz 258 trupach (w sumie 424). W głównym wątku dotyczy to przede wszystkim sekwencji w Masjafie i zabójstw żołnierzy przy użyciu kłód zrzucanych na szturmującą armię, a w przypadku aktywności w świecie większość to strażnicy atakujący cywilów. Tutaj należy zaznaczyć, że ta liczba została uśredniona – bezbronni ludzie są zwykle atakowani przez 3-5 osób, więc wspomniane 258 to najbardziej prawdopodobne wyliczenie.

Obrazki w tekście pochodzą z gry Assassin’s Creed: Revelations, bo ładniejsze.

Ostatnia grupa zabójstw to te, które teoretycznie można pominąć, ale mają one sens w kontekście obserwowanych wydarzeń. Tu mówimy kolejno o dodatkowych 23, 33 oraz 172 osobach (w sumie 228). Te liczby same w sobie wyglądają dość imponująco, ale kiedy zsumujemy wszystko razem, okaże się, że Altaïr odpowiedzialny jest za śmierć 756 osób w trakcie samych wydarzeń przedstawionych w grze Assassin’s Creed. Wahania wprowadzane przez wspomnianą liczbę strażników narzucających się cywilom powodują, że możemy mówić o minimum 628 osobach, a maksimum o nawet 856 trupach. Pamiętajcie – to dotyczy tylko zabójstw kanonicznych i nie liczymy wszystkich sytuacji, kiedy nieodpowiednie zachowanie w miejscu publicznym lub Wasza ochota na wymordowanie wrogów doszła do głosu. Jesteśmy pewni, że niektórzy z graczy mogą mówić nawet o wielokrotności powyższej liczby.