W grze Mortal Kombat 11 do roli Skarlet zaangażowano polską aktorkę

Jesteśmy w stanie się założyć, że większość z Was nie marnowała czasu na oglądanie napisów końcowych w grze Mortal Kombat 11, a szkoda, bo kryje się tam drobny, polski akcent. Ze wspomnianej listy płac możemy dowiedzieć się, że w najnowszym mordobiciu studia Netherrealm wystąpiła nasza rodaczka, Beata Poźniak. Pochodząca z Trójmiasta aktorka wcieliła się w rolę Skarlet, czyli wierną poddaną Shao Kahna. Co ciekawe, nie jest to pierwszy jej występ w grze komputerowej.

Beata Poźniak urodziła się 30 kwietnia 1960 roku w Gdańsku, ale studia ukończyła na łódzkiej filmówce. Niedługo potem wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych i spróbowała swojego szczęścia w Hollywood. Polce udało się wygrać casting do roli Mariny Oswald w słynnym filmie JFK Olivera Stone’a o kulisach zamachu na prezydenta USA, Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, a potem zagrała w kilku popularnych serialach (m.in. Melrose Place i Babilon 5). W nowym millenium Poźniak nie była specjalnie aktywna zawodowo, ale ostatnio najwyraźniej postanowiła odświeżyć swoje umiejętności, bo użyczyła głosu Skarlet w Mortal Kombat 11. Polka zastąpiła w tej roli Danę Lyn Baron, która wcieliła się w wojowniczkę w grze Mortal Kombat z 2011 roku.

Choć Skarlet oficjalnie zadebiutowała w serii Mortal Kombat dopiero w dodatku do dziewiątej odsłony cyklu (a więc w roku 2011), to o tej postaci głośno mówiło się już głośno siedemnaście lat wcześniej, po premierze gry Mortal Kombat II. Fani tamtej produkcji podejrzewali, że szkarłatna wojowniczka jest ukryta w „dwójce”, podobnie zresztą jak Ermac. Żadna z tych plotek nie okazała się wówczas prawdziwa, ale Ed Boon najwyraźniej przypomniał sobie o tej sprawie, gdy firma Warner Bros. Interactive Entertainment przejęła prawa do marki i zdecydowano się ją restartować.

Beata Poźniak

To nie jedyny kontakt Polki z elektroniczną rozrywką, choć trzeba uczciwie przyznać, że o jej pierwszym występie pamiętać dziś może jedynie garstka zapaleńców. Aktorka wcieliła się w Lainę Pozok w grze Psychic Detective, która ukazała się na rynku w 1995 roku, a więc blisko ćwierć wieku temu. Co ciekawe, Poźniak nie podkładała tam wyłącznie głosu, bo wydany przez Electronic Arts produkt studia Colossal Pictures był typowym filmem interaktywnym z normalnym scenkami full motion video.