The Division 2 zawiera interesujące nawiązanie do Bloodborne’a

Deweloperzy z należącego do firmy Ubisoft studia Massive Entertainment najwyraźniej muszą przepadać za tytułami ekskluzywnymi na konsolę PlayStation 4, bo w ich najnowszym dziele – Tom Clancy’s The Division 2 – znajdują się co najmniej dwa odniesienia do takich produkcji. O pierwszym przypadku pisaliśmy na początku kwietnia. Chodziło tam oczywiście o plecak Spider-Mana, który nasuwa bezpośrednie skojarzenie nie tylko z komiksami i filmami, ale również z wydaną we wrześniu ubiegłego roku grą. Tym razem poświęcimy trochę miejsca easter eggowi z zupełnie innej bajki, bo nawiązującemu do mrocznej rąbanki o nazwie Bloodborne.

Zwiedzając tereny położone na wschód od Pomnika Waszyngtona, czyli charakterystycznego obelisku w parku National Mall, możemy natknąć się na dość nietypowe znalezisko. Obok jednego z rozłożystych drzew znajdziemy płytę nagrobną, stojący przed nią wózek inwalidzki z cylindrem na siedzisku i leżącą tuż obok lampę naftową. Obecność tak nietypowych przedmiotów od razu budzi podejrzenia i faktycznie są one uzasadnione. Wszystkie te rzeczy są nierozerwalnie związane z grą Bloodborne, a konkretnie z Gehrmanem – starym łowcą przebywającym w lokacji znanej jako Sen tropiciela.

Gehrman pojawia się w Śnie niedługo po rozpoczęciu zmagań i żywi w stosunku do naszego bohatera przyjazne zamiary. Mężczyzna na ogół spędza czas w swoim warsztacie, ale zdarza się, że kieruje się on również do zlokalizowanego tuż obok ogrodu. Jeśli wówczas udamy się właśnie w to miejsce, zobaczymy Gehrmana w otoczeniu płyt nagrobnych. Stary łowca siedzi na wózku, a tuż obok niego spoczywa lampa. Jak nietrudno się domyślić, są to wszystkie przedmioty, które widzimy w The Division 2. Oczywiście kapelusz również jest obecny – spoczywa on na głowie rozmówcy.

Wózek Gehrmana w The Division 2
Gehrman w Bloodborne.

Tak jednoznaczne nawiązanie świadczy o tym, że deweloperzy bardzo chcieli, abyśmy je odkryli. Co jednak ciekawe, easter egg nie cieszy się zbyt dużą popularnością w sieci, mimo że został zlokalizowany niedługo po wydaniu gry The Division 2. Pomyśleliśmy, że z chęcią Wam go teraz przybliżymy, bo na pewno wśród Was jest wielu fanów nie tylko Bloodborne’a, ale wszystkich gier firmy FromSoftware.