Spider-Man zostawił swój plecak w Waszyngtonie w grze The Division 2

Choć druga gra z serii The Division była ostatnio na ustach wszystkich fanów ciekawostek z powodu świetnego odniesienia do nowej odsłony cyklu Assassin’s Creed (jak się później okazało, potwierdzonego przez wiarygodne źródło), to nie możemy zapominać, że w produkcie studia Massive Entertainment znajdują się również inne, warte uwagi easter eggi. Jeden z nich jest nierozerwalnie związany z postacią Spider-Mana, a konkretnie z tytułem przygotowanym przez firmę Insomniac Games na konsole PlayStation 4, który trafił do sklepów we wrześniu 2018 roku. Czujny fan komiksowego superbohatera powiąże też niespodziankę z filmem Spider-Man: Homecoming, gdzie w jednej ze scen Człowiek Pająk ratuje swoich przyjaciół od śmierci w Waszyngtonie.

Easter egg związany jest z plecakiem przytwierdzonym do ściany budynku, na który można natknąć się podczas zwiedzania miasta w Tom Clancy’s The Division 2. Przedmiot przylepiono za pomocą substancji przypominającej pajęczą sieć z komiksów i co ciekawe, może on spaść na ziemię, jeśli do niego strzelimy. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest to nawiązanie do Spider-Mana, bo Peter Parker po przebraniu się w kostium Pająka często zostawiał „na mieście” swoje cywilne ciuchy, dla bezpieczeństwa pokrywając je siecią. Tak było w komiksach, tak było w filmie Spider-Man: Homecoming, tak było wreszcie w grze Spider-Man, gdzie poszukiwanie takich plecaków było nawet jedną z aktywności pobocznych.

Deweloperzy ze studia Massive Entertainment mogli jednak pokusić się o jeszcze lepsze odniesienie, gdyby przypomnieli sobie fabułę ostatniego filmu. W tej ekranizacji przygód komiksowego bohatera Peter Parker udaje się do Waszyngtonu, by wraz z przyjaciółmi wziąć udział w ogólnokrajowym konkursie wiedzy. Po zasłużonym zwycięstwie w tych rozgrywkach, dzieciaki odwiedzają pomnik Waszyngtona i wjeżdżają za pomocą umieszczonej w nim windy na szczyt monumentu. Spider-Man odkrywa, że jego kolegom i koleżankom grozi niebezpieczeństwo, dlatego przeprowadza jedyną w swoim rodzaju akcję ratunkową na ogromnym obelisku. Wcześniej jednak przylepia plecak z ubraniami do drzewa w zlokalizowanym nieopodal parku.

Easter egg byłby zdecydowanie mocniejszy, gdyby w The Division 2 plecak został przytwierdzony właśnie do drzewa w okolicy tej atrakcji turystycznej, a nie do pierwszego, lepszego budynku gdzieś w centrum miasta. Zarówno pomnik Waszyngtona, jak i okalający go park można bez przeszkód zwiedzać w produkcie szwedzkiego studia.