Fani Skyrima ścigają się, który z nich najszybciej się ożeni, rekord to 184 sekundy

The Elder Scrolls V: Skyrim przeżywa drugą młodość za sprawą odświeżonej edycji na PC, Xboksa One i PlayStation 4, ale najwięksi fani tej gry wciąż mocno eksploatują wydany w 2011 roku pierwowzór, rywalizując przy okazji między sobą w absurdalnych konkurencjach. Dobrym tego przykładem jest wyścig do ołtarza, który ostatnio cieszy się sporym wzięciem wśród speedrunnerów. Uczestnicy wyzwania próbują jak najszybciej zawrzeć związek małżeński w skutej lodem krainie i jak się okazuje, da się to zrobić w trzy minuty po objęciu kontroli nad bohaterem lub bohaterką.

Przez długi czas w walce o tytuł liczyło się kilku śmiałków (m.in. Polak), ale niedawno wszystkich pogodził fan Skyrima z Irlandii Północnej. Pod koniec stycznia zdołał on ustanowić nowy rekord świata, wiążąc się z partnerem w 3 minuty i 4 sekundy. Użytkownik ukrywający się pod pseudonimem Waz pobił wynik swojego najgroźniejszego rywala o siedem sekund, wchodząc w związek małżeński z mieszkającym w Pękninie Marcuriem. Fani już dawno odkryli, że imperialny czarodziej to najlepsza opcja na żonę/męża, bo usiana gliczami droga do szczęścia jest po prostu najkrótsza. Wszystkie rekordy z pierwszej dwudziestki dotyczą właśnie postaci maga, kiedyś brano jeszcze pod uwagę Utgerdę, ale już dawno poszła ona w odstawkę.

Jeśli ciekawi Cię, w jaki sposób zawiera się szybkie małżeństwo z Marcuriem, koniecznie obejrzyj znajdujący się niżej film. Przygotuj się jednak na pokaz umiejętnego wykorzystania błędów gry, bo bez nich osiągnięcie tak dobrego wyniku nie byłoby po prostu możliwe.