Fizyczna wersja dziennika Arthura z gry Red Dead Redemption 2 wygląda cudownie

Firma Rockstar Games przygotowała wiele fikuśnych gadżetów związanych z grą Red Dead Redemption 2, ale żaden z jej pracowników nie wpadł na genialny pomysł, żeby przygotować fizyczną wersję dziennika Arthura Morgana, który jest skrupulatnie uzupełniany przez głównego bohatera westernu w trakcie całej przygody. Błąd deweloperów postanowił naprawić jeden z fanów, ukrywający się na Reddicie pod ksywą JamesyMonkey. Wykorzystując oryginalne ilustracje, które każdy gracz może zobaczyć w RDR 2, ów jegomość mozolnie tworzy opasłą księgę kartka po kartce. Końca prac jeszcze nie widać, ale już teraz projekt prezentuje się absolutnie cudownie.

Autor podszedł do sprawy bardzo poważnie. W trosce o jak najlepszą jakość grafik, zdecydował się kopiować je z mobilnej aplikacji, a nie z samej gry, bo tradycyjne screenshoty nie wypadły dobrze w druku. Samo pobieranie zdjęć nie załatwia jednak sprawy, bo każdą ilustrację trzeba oczyścić z cienia nanoszonego przez program.


Osobną kwestią pozostaje też troska o to, żeby dziennik był kompletny. W grze książka uzupełniana jest o nowe rysunki wraz z postępami i czasem trzeba spędzić z westernem trochę czasu, żeby Arthur naniósł odpowiedni szkic. Tak jest np. z obrazkiem papugi karolińskiej, który jest jednym z najrzadziej występujących gatunków zwierząt w westernie. To zresztą jest ten sam ptak, którego można trwale wymazać z mapy świata.

Respekt budzi wykonanie dziennika. JamesyMonkey drukuje ilustracje na grubym papierze, który ma sprawiać wrażenie bardzo starego, a kolejne kartki przyszywa do skórzanej okładki za pomocą dratwy. Nie wiadomo, kiedy prace nad książką zostaną zakończone, ale pewne już jest, że będzie mieć ona kilkaset stron. Autor już teraz zapowiada, że chętnie stworzy kopie dziennika na zamówienie. Chętnych fanów deklarujących taki zakup nie brakuje, ale ewentualny pomysł na biznes może zostać szybko ucięty przez samych deweloperów, jeśli dowiedzą się o jego istnieniu.